Pod Solskjaerem se viklá židle! United monitorují dva možné nástupce, jeden byl o zájmu již informován

Pod Solskjaerem se viklá židle! United monitorují dva možné nástupce, jeden byl o zájmu již informován

Když se přestane dařit, obvykle je to signálem, aby vedení sáhlo ke změně. A na podobně vrtkavé židli nyní vysedává Ole Gunnar Solskjaer.

Norský trenér měl v Manchesteru United celkem povedený restart minulé sezony. Jeho hráči po koronavirové pauze vyhrávali jedno utkání za druhým, ale potom se přetavili a rázem přišel výsledkový i výkonnostní propad.

Alarmující byl však začátek nového ročníku. Vše odstartovalo prohrané přípravné utkání s Aston Villou, načež přišla domácí ligová prohra s Crystal Palace a velice nezasloužená výhra na půdě Brightonu, kde domácí pětkrát nastřelili brankovou konstrukci. Zejména neúnosá pak byla demolice od Tottenhamu, jenž Rudé ďábly na Old Trafford semlel 6:1.

Poslední zmíněný debakl měl být jakýmsi signálem, že cesta po boku Solskjaera nemusí být správná. Vedení United podle serveru Sky Sports už kontaktovalo momentálně volného manažera Mauricia Pochettina, který by s novým angažmá souhlasil. Alternativou poté zůstává rovněž volný Massimiliano Allegri.

Dle současných zpráv má Solksjaer pár zápasů na to, aby napravil výsledkovou mizérii, což vůbec nebude snadný úkol, neboť teď na ďábly čekají zápasy s Chelsea, PSG, Arsenalem a Lipskem. Jakákoliv další prohra může být rozhodující.