Masopust je na středu hodně natěšen: Bude to tvrdý a rychlý zápas. Ještě jsem ve Skotsku nikdy nehrál

Masopust je na středu hodně natěšen: Bude to tvrdý a rychlý zápas. Ještě jsem ve Skotsku nikdy nehrál

Sedmadvacetiletý křídelník Lukáš Masopust neměl problém souhlasit s tvrzením, že šlo v Haifě o hodně vydřené tři body. Ovšem i těžce vybojované triumfy jsou ve fotbale mimořádně důležité a dělají rozdíl...

"Začali jsme velice dobře, tak jak jsme chtěli. Domácí nám pomohli s prvním gólem, ale pak naše aktivita upadla. Izrael hrál dobře na balonu a tak to pokračovalo celý zápas. Pak jsme se stáhli a hráli na brejky a je to hodně ubojovaná výhra. Ale takové jsou ve fotbale hodně důležité," potvrdil na webu repre.fotbal.cz klubový svěřenec Jindřicha Trpišovského.

Právě bývalý rychlík Jablonce asistoval Matěji Vydrovi u jeho trefy. "Byl tam dlouhý balon, Tomáš Souček na mě vyhrál hlavičku a já byl úplně sám, takže jsem měl dost času se vytočit nahoru, kde nabíhal Matěj. Se štěstím to na něj prošlo a on chladnokrevně zakončil," pochválil sešívaný středopolař reprezentačního spoluhráče z Premier League.

Do Skotska se výběr přesunuje v pozici druhého týmu tabulky, který ztrácí na vedoucí Skoty pouhý bod, což znamená, že ve středu se bude hrát v Glasgow o první místo. Díky šesti vstřeleným brankám po třech zápasech je soubor Jaroslava Šilhavého nejofenzivnější ze všech.

"Bude to hodně tvrdý a rychlý zápas. Ještě jsem ve Skotsku nikdy nehrál, takže se hodně těším," vzkázal Masopust, jenž pobyl na izraelském trávníku osmašedesát minut, než ho nahradil Pavel Kadeřábek z Hoffenheimu.

Provod jen září: Reprezentovat je pro mě splněným snem, Jsem skutečně vděčný trenérům, že tu mohu být