Nizozemec Langedijk: Cítím se tu vítaný, už se nemůžu dočkat, až si za Pardubice zahraji

Nizozemec Langedijk: Cítím se tu vítaný, už se nemůžu dočkat, až si za Pardubice zahraji

Již pár dní je součástí pardubického dění také nizozemský forvard Pieter Langedijk (26), který zaujal východočeský realizační tým na čele s Jiřím Krejčím a nováčkovi by měl pomoci minimálně ve zbytku právě probíhajícího ročníku.

"Jsem šťastný, že jsem mohl podepsat smlouvu s FK Pardubice. Byl jsem tu už minulý týden a cítím se tu vítaný," zaznělo z úst útočníka.

Na tribuně už sledoval poslední výhru se Slováckem a začíná se těšit na svůj debut, který byl zatím kvůli rozhodnutí vlády odložen. "Jsem natěšený a nemůžu se dočkat, až si za pardubický klub zahraji," doplnil na webu fkpardubice.cz nový kolega Hlavatého a spol.

Jak by se představil fanouškům Pardubic? "Kariéru jsem začal ve Spartě Rotterdam, kde jsem hrál 7 let v mládežnické akademii a 3 roky v A-týmu. Poté jsem šel do Waalwijku, kde jsem dal v 56 zápasech 27 gólů. Poté jsem byl v Go Ahead Eagles, dvě sezóny jsem strávil v Deventeru a vloni jsem hrál v Top Oss. Bohužel, kvůli Covid-19 byla v březnu liga zastavena," doplnil na stránkách fkpardubice.cz Langedijk, jenž ještě v roce 2020 nesehrál žádné soutěžní utkání.

V novém trikotu by mohl teoreticky debutovat 31. října v "domácím" utkání v Ďolíčku proti šlapající Sigmě Olomouc.

Za podmínek, které dodržujeme bychom hrát měli, proč jsme jinak testovaní každý týden, ptá se Jarábek