Agentovi Kalvacha se ozývají kluby, které hodně pracují se statistikami. I Midtjylland...

Agentovi Kalvacha se ozývají kluby, které hodně pracují se statistikami. I Midtjylland...

Exolomoucký záložník Lukáš Kalvach vynechal od svého příchodu do Plzně, k němuž došlo před nějakými patnácti měsíci, pouze dva ligové duely a aktuálně už je na devětatřiceti vystoupeních.

V Doosan aréně patří od začátku mezi klíčové hráče a protože je i členem širšího kádru reprezentace, jeho další kariérní zastávka bude podle všeho zahraničí...

V nedávno skončeném přestupovém období již usiloval o bývalého hráče Táborska účastník ruské Premier League Dynamo Moskva, který je po deseti odehraných kolech na průběžné šesté pozici. Středopolař by se však v budoucnu nemusel přesunovat na východ, nýbrž na západ Starého kontinentu.

"Plzeň chtěla udělat maximum pro to, aby se dostala do evropských pohárů. Byli jsme s tím srozuměni panem Šádkem, navíc Lukáš je v Plzni velmi spokojen, je tam teprve rok, vydobyl si pozici klíčového hráče. Řekli jsme si, že když to v létě nedopadne, svět se nezboří. Všichni jsme věřili, že jim aspoň jeden z pohárů vyjde, to se nepodařilo, ale nedá se nic dělat," uvedl v interview pro server idnes.cz Kalvachův agent Roman Brulík.

Kdo ví, třeba půjde o poslední ročník na západočeské adrese. Jeho manažer přiznal také oťukávání s pohárovým katem Slavie Midtjyllandem, který je v dánské Superlize momentálně pátý, ale stále bez porážky.

"Lukáš má pořád prostor ke zlepšení pod trenérem Guľou, teď na to budou mít bohužel víc času v průběhu týdnů, kdy nebudou hrát evropské poháry. Musím ale potvrdit, že jeho čísla ve skautingových systémech jsou fantastická. Ozývají se nám přesně ty kluby, které hodně se statistikou pracují, například Midtjylland," nechal se slyšet idnes.cz citovaný Brulík, do jehož portfolia spadá i Roman Hubník či Václav Jemelka.

Exsparťan Costa má nové angažmá. Odehrál přes 200 zápasů ve Spartě, gigantovi českého fotbalu, libuje si vedení klubu

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.