Tak už se dočkal i Frýdek. Jaký klub švýcarské Super League si ho zavázal na příští dvě sezony?

Tak už se dočkal i Frýdek. Jaký klub švýcarské Super League si ho zavázal na příští dvě sezony?

Exreprezentant se sedmnácti mezinárodními starty Martin Frýdek (28) sice hledal po svém konci ve Spartě nový klub déle, ale nakonec se mu to přeci jen podařilo.

Jakožto volný hráč přichází do švýcarské Super League, s tím, že druhé říjnové pondělí podepsal dvouletou smlouvu do 30. června 2022 s tamním celkem FC Luzern.

Záložník či obránce s minulostí v Senici či Liberci se po ukončení domácí karantény připojí k týmu trenéra Fabia Celestiho příští úterý.

"Martin je zajímavý a velmi zkušený hráč. Díky svým dovednostem přinese našemu týmu na levé straně další možnosti," liboval si sportovní ředitel FL Remo Meyer.

V novém klubu, který ho získal zdarma, bude nosit syn vicemistra Evropy z roku 1996 a zádech číslo 13. "Rád bych poděkoval Luzernu za příležitost. Diskuse se zainteresovanými osobami mě přesvědčily o změně. Teď se těším na své nové spoluhráče a udělám vše, co budu moci, abychom měli co nejúspěšnější sezonu," vzkázal sám odchovanec Sparty.

V celku ze Swissporareny pro 17 800 diváků, jemuž patří po úvodních třech kolech švýcarské ligy osmá pozice, by mohl debutovat již 18. říjan v domácím duelu proti St. Gallenu.

Agentovi Kalvacha se ozývají kluby, které hodně pracují se statistikami. I Midtjylland...