V obchodě je hlava na hlavě, ale na hřišti se nás 22 sejít nemůže, a to jsme testovaní, kritizuje opatření Hoftych

V obchodě je hlava na hlavě, ale na hřišti se nás 22 sejít nemůže, a to jsme testovaní, kritizuje opatření Hoftych
OBSAHUJE OHLASY

Na pozastavení sportovních soutěží na dva týdny si už v Liberci zvykli. „Už na jaře jsme si zvykli, že je situace trochu chaotická a příliš se neví, co bude dopředu. Po předchozích zkušenostech jsme připraveni,“ uvedl pro klubový web Slovanu Liberec trenér Hoftych.

„Obecně situaci ale nechápu: jsme na čerstvém vzduchu, dodržujeme bezpečnostní opatření a jsme pořád testovaní. Nerozumím tomu, proč fotbal nepokračuje,“ konstatoval.

Liberečtí budou trénovat ve stejném režimu, jako kdyby v sobotu hráli v Teplicích. Neděli budou mít volnou a od příštího pondělí se budou chystat na Gent. „Ve středu (14. 10.) zároveň dojde na náklady klubu k dalšímu dobrovolnému přetestování. Rozhodli jsme se tak proto, že hodně kluků bylo pryč... Jde o dalších 70 tisíc na náklady klubu, i proto nechápu rozhodnutí o zastavení ligy. Všemu jdeme naproti tak, abychom zůstali zdraví a zároveň předešli případným potížím před Evropskou ligou,“ pokračoval třiapadesátiletý trenér.

Hoftych věří, že panu Prymulovi někdo vysvětlí, že je fotbal bezpečný. „Byl jsem třeba v obchodě, kde vidíte hlavu na hlavě, oproti stadionu, kde se nás sejde na hřišti 22, ale nesmíme hrát, přestože jsme průběžně testovaní,“ uvedl.

„Věřím, že se ve fotbalovém prostředí pohybují kompetentní lidé, kteří si s panem Romanem Prymulou sednou a vysvětlí mu, že je fotbal bezpečná zóna. Nechápu ani slovo výjimka. Nevím, proč bychom měli být nějak slučovaní s lidmi, kteří ani opatření nedodržují,“ prohlásil nechápavě liberecký kouč.

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.