Kdyby se mi alespoň z poloviny povedlo to, co Rozehnalovi, byl bych spokojen, hlásí z Leuvenu Jemelka

Kdyby se mi alespoň z poloviny povedlo to, co Rozehnalovi, byl bych spokojen, hlásí z Leuvenu Jemelka

Obránce Václav Jemelka před týdnem odešel do belgického OH Leuven. Po Davidu Rozehnalovi a Markovi Špilárovi se stal třetím hráčem, který se Sigmy odešel do belgické nejvyšší soutěže. 

"S Davidem Rozehnalem jsem mluvil. Belgii mi doporučoval. Říkal mi, že je to skvělý krok. On ten krok udělal, když byl o něco mladší než já. Kariéru tam nastartoval nejlépe, jak mohl. Poté udělal obrovskou kariéru. Kdyby se mi alespoň z poloviny povedlo to, co Davidovi, byl bych spokojený. Také mi David říkal, abych zůstal pořád svůj a makal na sto procent, což já budu. Doufám, že si tady brzo zvyknu a odehraji spoustu zápasů," uvedl v rozhovoru pro stránky sigmafotbal.cz.

Jemelka působil v Sigmě od dorosteneckých kategorií. „Ze začátku to bylo těžké. Trvalo mi, než jsem si na všechno zvyknul. Nakonec jsem se propracoval přes osmnáctku, devatenáctku, béčko až do áčka,“ konstatoval.

Za největší úspěch považuje zápas proti Seville. „Sezóna 2017/2018 byla velmi vydařená. Obsadili jsme skvělé 4. místo. Navíc to byla má první sezóna v první lize. A kdybych měl vybrat jeden konkrétní moment, tak to byl určitě zápas proti Seville, který se nedá zapomenout. Když nepočítám reprezentaci, je to zatím největší moment mé kariéry,“ pokračoval v rozhovoru pro klubový web.

Pětadvacetiletý obránce už má za sebou i jedno utkání. V poháru jeho Leuven porazil Knokke 2:0. „Jsem rád, že jsem mohl naskočit do zápasového režimu a odehrát celé utkání. Bylo to pro mě něco nového, ale věřím, že si brzy zvyknu na spoluhráče i na systém, kterým se chce Leuven prezentovat. Utkání jsme zvládli vítězně, postoupili jsme dál, a navíc nedostali gól, což je velké plus,“ sdělil.

Nové štace si mimořádně váží a těší se na další dění. "Když jsem slyšel, že Leuven spolupracuje s týmem z Premier League, nadchlo mě to. Jde vidět, že do toho vkládají velké finance. Vybudovali nové tréninkové centrum, hlavní tribuna stadionu je 2 roky stará. Kabina a zázemí vypadají fantasticky. Snaží se jít po vzoru Leicesteru, což je skvělé," uzavřel na sigmafotbal.cz Jemelka.