Tři nejlépe hodnocené vycházející hvězdy pod evropským sluncem?

Tři nejlépe hodnocené vycházející hvězdy pod evropským sluncem?

Protože už jsou Sancho či Haaland dvacetiletí, štafetu mezi nejvíce zářícími teenagery po nich v nejlepších TOP 5 soutěžích Starého kontinentu musí převzít jiní. Právě teď o sobě díky úspěšným individuálním údajům dávají nejhlasitěji vědět náctileté naděje z Dortmundu, Barcelony a Arsenalu.

Mládežnický reprezentant USA Giovanni Alejandro Reyna (17) ještě neoslavil plnoletost a už má za Borussii Dortmund odehraných 18 bundesligových zápasů. Bývalý záložník New Yorku City zatím přetavil 3 vystoupení v této sezoně a 249 poskytnutých minut v jeden gól a tři gólové asistence.

Rychlonohý Anssumane Fati (17) byl objevem minulého ročníku LaLigy. Také rodákovi z Bissau ještě nebylo ani 18 let a už neskutečně září. 203 minut ve španělské lize využil ve tři přesné zásahy, díky čemuž se s Paco Alcácerem, Iago Aspasem a dalšími dělí o vedení ve střelecké tabulce.

Nejstarším do party je Bukayo Saka (19), jenž slavil narozeniny minulý měsíc a momentálně stále vystrkuje růžky v Arsenalu, za jehož áčko už si v minulé sezoně Premier League připsal 26 zápasů a 1755 odehraných minut. V tomto ročníku 2020/2021 zatím anglický teenager naskočil dvakrát a zaznamenal jednu branku. Na Emirates Stadium však pod Mikelem Artetou v současnosti čelí nemalé konkurenci, jíž zvýšil i Brazilec Willian, jenž jednoduše nemohl přijít na lavičku.

P.S.: Jestlipak bude mezi nimi třeba od příštího léta také Adam Hložek (18)?

Nejlépe hodnocení teenageři v TOP 5 ligách Evropy:

(podle statistik z whoscored.com)

  1. Giovanni Reyna (Borussia Dortmund) - 8.14
    2. Ansu Fati (FC Barcelona) - 8.13
    3. Bukayo Saka (Arsenal) - 7.21

 

Nejmladší debutanti v české lize: Příbramští mají navrch, před Hložkem je hráč hrající I.A třídu