Zakotví Hašek v polské Ekstraklase? Exsparťana má vábit rozjetý klub Sýkory...

Zakotví Hašek v polské Ekstraklase? Exsparťana má vábit rozjetý klub Sýkory...

I když už přestupové období skončilo v úvodu tohoto měsíce, kluby loví směle dál a to mezi volnými hráči bez závazků.

Přesně takto se exsparťan Martin Frýdek tento týden upsal švýcarskému Luzernu a v rámci podobného scénáře může konečně zakotvit také další bývalý letenský hráč Martin Hašek.

Ten, jenž se během léta připravoval na Kempu fotbalistů bez angažmá, na kterém ho vedl jeho otec, by si údajně mohl zahrát polskou nejvyšší soutěž Ekstraklasu.

To vše i přesto, že jeho spor se Spartou ještě pořád neskončil.

Bývalý hráč Bohemians 1905 má mít namířeno do Lechu Poznaň, což je sedminásobný šampion našich severních sousedů, kterému patří v aktuální tabulce průběžná šestá pozice.

Na trenérské lavičce Lechu sedí Dariusz Zuraw, jemuž by se někdejší mládežnický reprezentant Česka v záložní řadě líbil.

Pakliže by se úterní spekulace potvrdily, Hašek by se stal spoluhráčem Jana Sýkory (26), jenž přišel do Polska ze Slavie a kromě Ekstraklasy už si vyzkoušel i soutěžní duel za rezervu hrající třetí ligu.

Jestliže se od srpna neporažený tým z Inea stadionu pro více než 43 tisíc se svým českým cílem domluví, potenciální první minuty v nové soutěži by si mohl připsat již 17. října proti Jagiellonii Bialystok.

Čerstvý pětadvacátník však v roce 2020 nehrál soutěžní zápas a adaptace na nové prostředí by zřejmě trvala o něco déle.

Kadlec: Když bude potřeba vydělat víc peněz, jsem připravený dělat i něco, co mě tolik nebaví

Hašek může svůj spor se Spartou vyhrát. Podle kritérií mezinárodního soudu to vypadá, že má navrch 4:1