Exsparťan Kanga se mohl stát kolegou Škody, Crvena Zvezda ho ale nakonec neuvolnila...

Exsparťan Kanga se mohl stát kolegou Škody, Crvena Zvezda ho ale nakonec neuvolnila...

Exsparťan Guélor Kanga (30) sice patří Crvene Zvezdě Bělehad teprve od letošního července, ale i tak už byl spojován s přestupem na další klubovou adresu...

To vše i přesto, že se se srbským gigantem, na jehož trenérské lavičce sedí bývalá ikona Interu Milán Dejan Stankovič, dohodl na tříletém kontraktu do léta 2023 s nemalou roční gáží ve výši třináct milionů korun.

Když ovšem bělehradský titán vypadl v předkole Ligy mistrů, Kangu zkoušel nalákat turecký celek Rizespor, do jehož kádru mimochodem patří i exslávistický kapitán Milan Škoda.

Momentálně až osmnáctý tým Süper Lig měl nabízet za reprezentanta Gabonu 2 miliony eur, čili přes 50 milionů korun a s transferem neměla problém ani UEFA, která dvě změny dresu během jednoho přestupového okna toleruje.

Crvena Zvezda, která aktuálně vládne tabulce s deseti triumfy z deseti zápasů a famózním skóre 34:3, se však nakonec malého velkého středopolaře Kangu rozhodla udržet.

Její vedení ze stadionu Rajka Mitiče pro více než 51 tisíc diváků se v srbském tisku nechalo slyšet, že si svou staronovou ikonu nepořizovalo kvůli tomu, aby jim pomohla jen na 10 duelů.

Přesně tolik soutěžních duelů totiž dosud bývalý hráč ruského Rostova za Crvenu Zvezdu sehrál - sedm v Super lize a tři v pohárové Evropě, s tím, že zatím si připsal během 317 ligových minut jen jednu branku.

Soud nevyhověl Mandjeckovi, který žádal po Spartě přes 30 milionů korun. Co dalšího FIFA nechápala?