Arsenal a titul? Proč ne, hráči Artetu následují a chápou jeho filozofii, tým byl i velmi dobře doplněn

Arsenal a titul? Proč ne, hráči Artetu následují a chápou jeho filozofii, tým byl i velmi dobře doplněn

Poslední titul Arsenalu se datuje do sezony 2003/2004, čili už je šestnáct let starý. Tehdy byl pod ním podepsán i Arséne Wenger, jehož svěřenci prošli celým ročníkem bez jediné porážky.

Mohl by se radovat z primátu také současný manažer Kanonýrů Mikel Arteta (38), jenž trénuje Aubameyanga a spol. od prosince loňského roku?

Třináctinásobný mistr země je nyní pod jeho vedením na průběžné čtvrté pozici s tříbodovou ztrátou na vedoucí Everton a před sebou má sobotní šlágr na Etihad Stadium proti Mancheteru City...

"Skutečně v to věřím. Proč ne? Hráči Mikela Artetu následují a chápou jeho filozofii, mužstvo bylo navíc velmi dobře doplněno. Vedení utratilo v předchozích dvou ročnících velké peníze a upřímně jsem překvapen, že našlo zdroje pro takové investice," citoval sedmdesátiletého francouzského odborníka Wengera server ceskatelevize.cz.

Ten neoperuje na Emirates od roku 2018 a po svém odchodu po dlouhých dvaadvaceti letech se zatím v severní části Londýně neukázal...

"Nabyl jsem dojmu, že bude lepší držet si od klubu kompletní distanc a nechat lidi, aby si na to zvykli. Není to bolestivé. Nevím, kdy se tam vrátím, ale nevylučuji ho. Je to stále můj klub, stále moje láska. Stále trpím, když se Arsenalu nedaří a raduji se, když je to naopak," doplnil Wenger, jehož vyjádření nabídl portál ceskatelevize.cz.

Transferová politika Arsenalu za poslední dvě sezony:

(v milionech eur)

Ročník 2019/2020:

Nicolas Pépé, Lille - 80  
William Saliba, Saint-Étienne - 30  
Kieran Tierney, Celtic - 27 
David Luiz, Chelsea - 8,7  
Gabriel Martinelli, Ituano - 6,7  
Dani Ceballos, Real Madrid - hostování

Ročník 2020/2021:

Thomas Partey, Atlético Madrid - 50  
Gabriel Magalhães, Lille - 26  
Pablo Marí, Flamengo - 8 
Rúnar Alex Rúnarsson, Dijon - 2  
Cédric Soares, Southampton - volný hráč
Willian, Chelsea - volný hráč

Celkem: 238,4 milionů eur

Tři nejlépe hodnocení teenageři z TOP 5 nejrespektovanějších evropských lig?