Holeš: Myslím, že letos v pozici našeho největšího konkurenta vystřídá Sparta Plzeň

Holeš: Myslím, že letos v pozici našeho největšího konkurenta vystřídá Sparta Plzeň

Bývalý hráč Hradce Králové i Jablonce a současný univerzál Slavie Tomáš Holeš se domnívá, že největším soupeřem jeho týmu na cestě za mistrovským hattrickem nebude Viktoria Plzeň, nýbrž Sparta.

"Předpokládám, že se o titulu rozhodne mezi těmito třemi kluby. Jen si myslím, že Sparta vystřídá Plzeň v pozici našeho největšího konkurenta," uvedl na webu gol.cz sedmadvacetiletý obránce či záložník, jenž má na kontě 153 prvoligových a 3 mezinárodní starty.

Jak vidí sílu sešívaného "S" v porovnání s uplynulými ročníky? "Přijde mi, že síla je podobná. Je tedy pravda, že v zimě a v létě odešli někteří klíčoví hráči. Například Tomáš Souček. Odchody takových borců se na týmu zákonitě podepíší, musíme je nahrazovat. Každopádně, proti nám se chce každý vytáhnout, sezony jsou pro nás hrozně těžké," doplnil v rozhovoru pro Gól Holeš.

Ve skupině Evropské ligy čeká na úřadujícího mistra Česka Leverkusen, Beer Ševa a Nice. "Máme těžkou skupinu, soupeři jsou kvalitní. Kvůli cestování se mi nelíbí Beer Ševa, zbylé dva kluby jsou super. Věřím, že minimálně dva necháme pod sebou s postoupíme," ukázal sebevědomí svěřenec Jindřicha Trpišovského, jehož slova vyšla na portálu gol.cz.

Z osobního hlediska prožívá nejlepší období kariéry. Jaké bude mít v této sezoně cíle? "Určitě prožívám lepší období. Někdy si vzpomenu na nepříjemné zranění zad, které mě před šesti lety vystrašilo. Doteď vlastně nevím, co mi tehdy bylo. Někdo snad říkal, že jsem měl prasklinu v obratli. Což asi ne, protože jsem za šest měsíců hrál. Záda se spravila speciálním cvičením, udržuju se tak dodnes. Tu minulou sezonu jsem začal hrát až po koronavirové přestávce. V té letošní bych chtěl nastupovat častěji, stát se jedním z důležitých článků Slavie," uzavřel na stránkách Gólu Holeš.

Sešívaní budou mít komplikovanější přípravu, vedení nechalo přetestovat tým a hlásí tři pozitivní testy