Mým cílem je ukázat, že jsem opravdu dobrý bundesligový brankář, hlásí z Berlína Karius

Mým cílem je ukázat, že jsem opravdu dobrý bundesligový brankář, hlásí z Berlína Karius

Kmenový gólman Liverpoolu Loris Karius (27) má před sebou třetí sezonu v řadě, ve které je zapůjčen jinde. Tentokráte hostuje v Unionu Berlín, který aktuálně sídlí na deváté příčce bundesligové tabulky.

Příchod do Berlína doporučil bývalému brankáři Mainzu či Besiktase Istanbul sám kouč Reds a jeho krajan v jedné osobě Jürgen Klopp. To vše kvůli lepšímu hernímu vytížení, protože na Anfield Road odstartoval ročník 2020/2021 až jako trojka za Alissonem a Adriánem.

"Jürgen mi řekl, že to bude dobrý krok a že tu mám šanci vyniknout. Rozhodl jsem se, že chci být v brance týden co týden," uvedl Karius, jenž má na ostrovech podepsán kontrakt až do léta 2022.

V novém angažmá si věří a chce začít úplně novou kapitolu. "Celkově byly některé věci o mně zde v Německu hodnoceny příliš negativně, ale nic s tím neudělám. Byl jsem pryč čtyři roky a mým cílem je ukázat, že jsem opravdu dobrý bundesligový brankář," zakončil Karius, jehož přítelkyně žije právě v Berlíně.

Mezi tři tyče berlínské značky se poprvé postavil v přípravném souboji s Hannoverem 96 a podílel se na výhře.

První soutěžní start za Union může přijít v rámci čtvrtého kola v neděli v Gelsenkirchenu, kde je doma aktuálně poslední Schalke 04. Bude jen muset posadit o šest let starší dosavadní jedničku Andrease Lutheho, jenž odchytal úvodní tři kola.

Spurs - West Ham, Everton - Liverpool, City - Arsenal, Inter - AC Milán, Feyenoord - Sparta, Celtic - Rangers!