Gent bombarduje Slovan otázkami, jestli se bude hrát, a pokud ano, tak jestli v Liberci, nebo jinde...

Gent bombarduje Slovan otázkami, jestli se bude hrát, a pokud ano, tak jestli v Liberci, nebo jinde...

Pokud Slovan obdrží od české vlády spolu se Spartou a Slavií výjimku, ve čtvrtek 22. října přivítá v rámci úvodního utkání základní skupiny Evropské ligy na stadionu U Nisy belgický Gent.

"Věřím, že když budeme hrát doma, jsme schopní odehrát slušný zápas i proti favoritovi, kterým Gent bezpochyby je," uvedl na konto nejbližšího pohárového soupeře kouč Liberce Pavel Hoftych, jehož slova vyšla na idnes.cz.

Nemůže být dlouhá herní pauza pro podještědskou družinu příliš velkou nevýhodou? "Určitě bych se na to nechtěl vymlouvat a ani si to nemyslím. Jsme v režimu, kdy je osm našich hráčů u nároďáků a spousta z nich se vrátí až během středy. Minulý pátek jsme hráli velmi kvalitní přípravné utkání s Duklou, takže nevěřím, že by herní pauza měla nějak vstoupit do Evropské ligy. Ani bych tím nic neomlouval. Rumunské FCSB mělo během třetího předkola s námi také těžkou situaci, kyperský APOEL Nikósie si zase v domácí soutěži odložil své utkání, i když mu to nakonec bylo k ničemu. Nemá to na nás žádný vliv," doplnil na idnes.cz šéf severočeské lavičky.

V Liberci potřebují výjimku i kvůli regulérní přípravě a oficiálním tréninkům obou týmu před zápasem. O vše se velmi živě zajímá právě i Gent.

"Bombardují nás otázkami, jestli se bude hrát, a pokud ano, tak jestli v Liberci, nebo jinde. My to však zatím s jistotou nevíme,“ pronesl na idnes.cz ředitel liberecké komunikace Tomáš Čarnogurský.

Gent, v jehož obraně figuruje exslávistický Kamerunec Michael Ngadeu, je po osmi kolech belgické First Division A na průběžné dvanácté pozici.

Sérii tří proher za sebou přerušil v úvodu října domácí kanonádou na Beerschotem (5:1) a pět dní před střetem na severu Čech se představí na půdě Cercle Bruggy.

Defenzivní klenot Jugas: Tolik testů na covid jako my, tu snad neměl nikdo v republice