Na překonání Henryho gólového rekordu nemyslí jen Giroud, ale i Griezmann....

Na překonání Henryho gólového rekordu nemyslí jen Giroud, ale i Griezmann....

Úřadující mistři světa, kteří naposledy odešli poraženi v červnu loňského roku, mají v ofenzivní řadě k dispozici několik prominentních jmen a to ještě hlavní trenér Didier Deschamps již řadu let nepovolává Karima Benzemu.

Aktuálně se Francie spoléhá v útoku na šestici Ben Yedder (30), Giroud (34), Martial (24), Coman (24), Mbappé (21) a Griezmann (29).

Právě barcelonský forvard s minulostí v Atlétiku Madrid by ještě mohl vzhledem k věku ohrozit historické čelo střelecké tabulky své země, ve které jsou před ním hned čtyři ikony včetně Platiniho.

Na o pět let staršího Oliviera Girouda, který by chtěl zaútočit na absolutní rekord Thierry Henryho, na nějž ztrácí 9 tref, ale nebude to mít snadné, ztrácí někdejší útočník Realu Sociedad San Sebastian přesně deset přesných zásahů.

Na zmíněnou legendu Arsenalu to je pak 19 branek, což je určitě hratelné a pakliže se dlouhodobě nezraní, do čtyři pěti let by se mu to mohlo povést.

Proti Portugalsku (0:0) na Stade de france si osobní sbírku nerozšířil a ve středu večer to bude chtít napravit proti Chorvatsku. Pokud tedy opět dostane šanci...

Nejlepší střelci v historii francouzské reprezentace:

  1. Thierry Henry - 51
    2. Olivier Giroud - 42
    3. Michel Platini - 41
    4. David Trezeguet - 34
    5. Antoine Griezmann - 32

 

Neymar překonal Ronalda a je před ním už jen Pelé. Góloví byli i Vidal, Sánchez, Suárez nebo Falcao