Pavelka na Letné uklidňoval Vindheima i Sáčka: Pravý bek nejsem, určitě by se kluci neměli bát

Pavelka na Letné uklidňoval Vindheima i Sáčka: Pravý bek nejsem, určitě by se kluci neměli bát

Jak připomněl web sparta.cz, návrat Davida Pavelky na Letnou se finálně upekl pouhých 120 vteřin před uzavřením prodlouženého přestupového období. Reprezentační záložník s minulostí v Liberci, Slovácku či Kasimpase se objevil opět v metropoli tento týden.

Jak probíhala noc, ve kterém se dotáhl jeho návrat na adresu, jež ho pro velký fotbal vychovala? "Bylo to náročné. Musím říct, že jsme to sdíleli s celou rodinou, protože jsme byli na dovolené mimo Istanbul. Kvůli současné situaci jsme před tím neměli dovolenou, tak jsme ji dostali později. Byli jsme na telefonu, byl to stres, pořád se řešily detaily, papírování a aby bylo vše legislativně správně. Poslední minuty byly příjemné, protože mi volali kluci z nároďáku. Měli jsme videohovor s Bořkem Dočkalem, s Pavlem Kadeřábkem a kluky, kteří tam byli ze Sparty. Čekali jsme společně, jestli to klapne nebo ne. Tu zprávu, že to klaplo, jsem dostal asi až šest minut po půlnoci," přiznal na oficiálních stránkách lídra Fortuna:ligy zkušený středopolař.

Bylo pro něj letenské "S" prioritou, ať už by to vyšlo nyní, nebo až za pár měsíců, případně příští léto? "Měl jsem to tak nastavené. I když v Turecku nám nic nechybělo. Měl jsem v klubu dobrou pozici. Cítil jsem ale, že tohle chci a chci to hrozně moc. Dělali jsme pro to maximum už koncem května a začátkem června. I v klubu jsem s nimi takhle jednal a říkal jim to narovinu. Myslím si, že kdybych zůstal, ten rok by byl pro mě hrozně obtížný. Tělo tam bylo, ale hlava byla tady. Takže jsem rád, že se to nakonec povedlo," liboval si na webu sparta.cz nový svěřenec Václava Kotala.

V posledních týdnech a měsících si vítěz domácího poháru ze sezony 2014/2015 vyzkoušel na turecké půdě i post pravého beka. Nemohl by být v české metropoli konkurencí pro Andrease Vindheima či Michala Sáčka? "Doufám, že ne. Lepil jsem tam trochu díry a když došlo na rozhodování, tak jsem říkal, že radši pomůžu, než bych dělal zle. Nějak jsem to odehrál, ale pravý bek nejsem. Určitě by se tedy v tomhle směru kluci neměli bát," usmíval se webem sparta.cz citovaný Pavelka, jehož konto zdobí k tomuto datu 22 mezinárodních vystoupení.

Kadlec: Když bude potřeba vydělat víc peněz, jsem připravený dělat i něco, co mě tolik nebaví