Všichni jsme si přáli jít do skupiny A, takže i z toho jsme zklamaní, hlesl Souček

Všichni jsme si přáli jít do skupiny A, takže i z toho jsme zklamaní, hlesl Souček
OBSAHUJE OHLASY

Český výběr padl se Skotskem jak v Praze, tak v Glasgow a ostrovní soupeř tak má na prvním místě skupiny již čtyřbodový náskok, čímž se družině Jaroslava Šilhavého v rámci Ligy národů notně vzdálil vysněný postup do skupiny A. Jak viděli těsnou porážku v Hampden Parku stoper Ondřej Kúdela, záložník Tomáš Souček a útočník Tomáš Poznar?

"Prohráli jsme utkání, které jsme prohrát neměli. Nebyli jsme horším týmem, ale rozhodla situace, ve které jsme udělali chybu a inkasovali jsme gól. Oni pak zalezli a my jsme nedokázali proměnit velkou spoustu šancí. Možná, než jsme se vším srovnali, tak jsme možná působili těžkopádněji, ale nemyslím si, že v tom byl problém. Chtěli jsme zápas ve Skotsku zvládnout, takže převládá určitě zklamání," přiznal na webu fotbal.cz zkušený střední obránce Slavie.

Ikonu londýnských Kladivářů mrzel velmi brzký inkasovaný gól. "Pořád jsme ale měli dost času skóre otočit. Bohužel jsme nedokázali žádnou šanci proměnit. V podstatě celý druhý poločas jsme to valili do soupeře, ale chyběl nám nejen důraz, ale také trochu štěstí. Je škoda, že jsme nedokázali aspoň vyrovnat. Jeli jsme do Skotska zvítězit, nebo aspoň neprohrát. Všichni jsme si přáli jít do skupiny A, takže i z toho jsme zklamaní, že nám Skotové odskočili. Ale nevzdáváme se, ještě máme dva zápasy a třeba Skotové ztratí," pokračoval středopolař West Hamu United, jenž se spoluhráčům omluvil za neproměněnou šanci ve druhém dějství.

A co dojmy nováčka ze zlínské Letné? "Je škoda, že jsme prohráli, protože jsme měli na vítězství. K nominaci jsme přišel na úkor ostatních, které sem nepustili různé důvody. Já si samozřejmě vážím, že jsme se dostal do národního týmu, ale mrzí mě výsledek. Všichni, kdo jsme byli v tom záložním týmu, jsme se snažili být připraveni v podstatě na jakoukoliv možnost. Myslím, že se toho všichni zhostili dobře a mělo smysl takový záložní tým mít," zakončil ostřílený forvard Ševců, jenž v této sezoně Fortuna:ligy zaznamenal dva góly.

Od Zavadila až po Hubníka aneb 11 nejstarších pák domácí prvoligové branže