Král: Pro Skoty bude listopadový sraz stejně těžký jako pro nás teď, kdy jsme také hráli 3 zápasy venku

Král: Pro Skoty bude listopadový sraz stejně těžký jako pro nás teď, kdy jsme také hráli 3 zápasy venku
OBSAHUJE OHLASY

Skotsko už je neporaženo osm zápasů v řadě, což se mu naposledy přihodilo před více než třemi dekádami v roce 1988. Středeční nepodařený střet v Hampden Parku označil univerzál Spartaku Moskva i české reprezentace Alex Král za "zápas blbec".

K ničemu nakonec byla i převaha v podobě držení míče 69 procent času. "Šancí jsme měli spoustu. Možná i kdyby se hrálo dalších 45 minut, tak tam prostě nic nepadne. Porážka nás mrzí, přitom ze tří zápasů během srazu jsme paradoxně podali možná nejlepší výkon, nejvíc ofenzivní. Hlavně druhý poločas," uvedl bývalý zadák Slavie či Teplic.

Hosté doplatili na slabou koncovku. "Skotové se zatáhli už od začátku prvního poločasu, my jsme je dobývali a dobývali. Bohužel nám nebylo přáno ani obrovské šance proměnit," krčil rameny perspektivní mladík z ruské Premier League.

Malou šanci na útok na první místo ve skupině a s tím spojený postup do áčka Ligy národů však pořád vidí a může za to i náročnější listopadový program skotského výběru. "Rozhodně jsme všichni zklamaní. Potřebovali jsme vyhrát, abychom měli boj o první místo ve svých rukou. Teď už situaci ve svých rukou nemáme a musíme doufat, že Skoti v příštím reprezentačním srazu ztratí a prohrají. Ještě pořád bojují o postup na Euro a hrají v Srbsku. Pro Skoty bude listopadový sraz stejně těžký jako pro nás teď, kdy jsme také hráli tři zápasy venku, měli spoustu cestování a do toho ztratili nějaké hráče kvůli koronaviru. Nemáme teď dobrou pozici, ale musíme se soustředit, že na závěr musíme příště vyhrát obě utkání a uvidíme, jak skupina dopadne," zakončil dvaadvacetiletý rodák z Košic.

Triumf ve skupině? Není to do dalšího průběhu beznadějné, ale udělali jsme si to těžší, tvrdí Chytrý