Teď jsem neúspěšným trenérem. Tahle práce je brutální, postěžoval si volný Habanec

Teď jsem neúspěšným trenérem. Tahle práce je brutální, postěžoval si volný Habanec

Svého času si udělal Svatopluk Habanec jméno v Ústí nad Labem, jemuž vládl necelých pět let a během této doby se mu v sezoně 2011/2012 podařilo vyhrát druhou nejvyšší soutěž.

Dlouhou dobou vedl také prvoligové Slovácko, na jehož lavičce seděl čtyři roky až do léta 2016. Od té doby však jméno nyní jednapadesátiletého odborníka začalo ztrácet lesk...

A mohly za to další dvě moravské štace ve Zbrojovce a Třinci, kde ho nedávno kvůli poslednímu místu v tabulce vystřídal František Straka. Zatímco v Brně operoval nějakých 14 měsíců, na severu Moravy setrval jen o pouhý měsíc déle...

Podle něj už majitelé klubů až na čestné výjimky žádné koncepce nemají. Chuť dál trénovat ale neztratil. "Rád bych se do ligy vrátil," uvedl na stránkách isport.blesk.cz kouč, jenž se momentálně živí autodopravou a logistikou.

"Není tajemstvím, že se můj život skládá i z podnikání. Jsem rád, že mám tuhle berličku. Momentálně jsem neúspěšným trenérem. Tahle práce je brutální. Chvíli vás plácají po zádech a potom kolikrát ani nepozdraví. Neštěkne po vás ani pes. Já jsem se s tím naučil žít. Beru to jako součást profese," uzavřel na stránkách Deníku Sport Habanec, jenž musel z kola ven po neúprosné domácí prohře 0:5 s Vysočinou Jihlava.

Nový sportovní ředitel Dukly na Julisku nepřišel dělat výprodej a říká: Jdeme jinou cestou než Žižkov