Juventus je ve ztrátě téměř 90 milionů eur, AC Milán či AS Řím jsou na tom ještě mnohem hůř...

Juventus je ve ztrátě téměř 90 milionů eur, AC Milán či AS Řím jsou na tom ještě mnohem hůř...

Šéf Juventusu, člen výkonného výboru UEFA a předseda Asociace evropských klubů v jedné osobě Andrea Agnelli postrašil ostatní evropské giganty...

Vlivný funkcionář se totiž domnívá, že nekončící koronavirová krize, jež poznamenala jak minulou sezonu, tak rozjezdy letošních ročníků, může kluby připravit na příjmech o 5,2 až 6,3 miliardy eur.

"Bez soutěží nemáme přístup k určitým položkám na našich účtech a bez nich se systém stane neudržitelným. V plném rozsahu budeme moci posoudit dopad této situace až na podzim příštího roku," uvedl na valné hromadě Bianconeri Agnelli.

Do své prognózy zahrnul jak ztráty z prázdných či decentně zaplněných stadionů, tak dopady na střednědobé i dlouhodobé obchodní dohody či smlouvy o televizních právech, které se budou muset opětovně projednávat.

Italský šampion z Juventus Stadium, který kraluje Apeninskému poloostrovu devět let v řadě, zakončil fiskální rok (30. čevrvna 2020) se ztrátou 89,7 milionu eur a v červených číslech se nachází již tři roky po sobě.

Jiné tradiční italské značky jsou na tom ještě hůře - AC Milán byl ve ztrátě 195 milionů eur a AS Řím se dokonce dostal přes 200 milionů eur.

Poslední šance nepochopeného génia? Balotelli má z čeho vybírat...