Vydra je v národním mužstvu útočníkem až číslo 6 nebo 7, spíš záskok, překvapil Pivarník

Vydra je v národním mužstvu útočníkem až číslo 6 nebo 7, spíš záskok, překvapil Pivarník

Protože se musela česká reprezentace v říjnu obejít hned bez několika forvardů, do elitního výběru se mohl po roce a půl vrátit Matěj Vydra (28) z Burnley.

Ostřílený rychlík s minulostí v Derby County, Watfordu, Readingu či West Bromwichi naskočil proti Kypru, Izraeli i Skotsku a na své konto si připsal jednu trefu, čímž na mezinárodním poli navázal na svou trefu proti Švédsku, které dosáhl v březnu roku 2016.

Ofenzivní tykadlo, které si Burnley dva roky zpět kupovalo za 12 milionů eur, by však v reprezentačním útoku podle experta Romana Pivarníka alespoň v nejbližší době žádnou zásadní roli hrát nemělo.

"Zlepšoval se zápas od zápasu, nejvíc se do něj dostal ve Skotsku," všiml si bývalý stratég Zlína, Brna, Plzně, Bohemians 1905, Sigmy, Jihlavy či Dunajské Stredy, jehož slov vyšla ve Sportu.

V hierarchii před ním jsou však podle něj nejen Patrik Schick z Leverkusenu či Michael Krmenčík z Brugg. "Je to ale šestý sedmý útočník, spíš na záskok,“ zakončil na serveru iSport.cz třiapadesátiletý slovenský odborník.

Čechy porazily covid a impotence. Z téhle skupiny měli postoupit mezi elitu. Teď musejí Skotové ztratit pět bodů