Falta v posledním roce smlouvy dobře ví, co je třeba zlepšit, aby po něm sáhl někdo zajímavý...

Falta v posledním roce smlouvy dobře ví, co je třeba zlepšit, aby po něm sáhl někdo zajímavý...

Nyní přerušený ročník Fortuna:ligy zatím vychází nejen průběžně čtvrté Sigmě, ale i jejímu rychlému křídelníkovi Šimonu Faltovi (27).

Ten přitom neodehrál ani zdaleka všechno. Kouč Radoslav Látal ho podstavil od začátku jen třikrát ze šesti případů a on tak strávil na hřištích jen 281 minut čistého času. I menší vytížení však dokázal přetavit ve dvě branky a stejný počet gólových asistencí.

Za skutečnost, že nemá jistý základ, možná může i skutečnost, že mu na Andrově stadionu dobíhá kontrakt a ten nový se stále neprodloužil. "Tohle já asi úplně neovlivním, ale budu doufat, že budu furt platným členem týmu. Mám pořád rok platnou smlouvu, takže bych to neviděl zase tak dramaticky," uvedl na webu idnes.cz odchovanec hanácké značky.

Kolega Housky, Breiteho či Zahradníčka pokukuje po nové výzvě a rád by se podíval ven a to nejlépe v zimní přestávce. Současně však nevylučuje ani to, že by klubu, který ho vychoval, ještě zavázal. Důležitá budou v komunikaci s případnými nápadníky i jeho čísla...

"Aby mi něco takového vyšlo, všichni se koukají na čísla. Kolikrát chybí fakt troška, ale ta čísla ideální nebyla. Tohle bych potřeboval zlepšit a pak věřím, že by po mně sáhl i někdo zajímavý. Furt věřím v to, že jsem ještě relativně mladý. Kolikrát stačí maličkosti a nastartuje se to v podstatě samo. Mám ještě chuť a touhu něco dokázat. Myslím si, že ještě nějaký úspěch přijde," uzavřel na idnes.cz dvojnásobný vítěz druhé ligy z let 2015 a 2017.

Sparta se bude rvát o druhé místo ve skupině, předpovídá před startem EL Poborský