Nejsledovanější liverpoolské derby za posledních 30 let. Favoritem bude tentokrát Everton

Nejsledovanější liverpoolské derby za posledních 30 let. Favoritem bude tentokrát Everton

Trenér mistrovského Liverpoolu Jürgen Klopp se domnívá, že nedělní derby proti Evertonu bude tím největším derby za posledních třicet let. Oba dva kluby jsou na tom totiž lépe než kdy jindy. A má pravdu.

Liverpool nevyhrál Premier League celých třicet let od založení, v minulé sezóně se ale konečně dočkal. Po triumfu v Lize mistrů se tak jedná o další velký úspěch kouče Kloppa. Everton v tabulce nehrál nikdy takhle vysoko a v posledních letech se pohyboval spíše okolo středu Premier League, příchod trenéra Ancelottiho to ale změnil.

Loni totiž Everton na podzim dokonce bojoval o udržení, poté ale na místo odvolaného trenéra Silvy přišel právě zkušený stratég Ancelotti a v Evertonu se začaly dít věci. Toffees se vyšvihli o několik míst nahoru, bez problému se udrželi mezi elitou, v létě posílili kádr a letos ukazují, že se s nimi musí počítat. Po čtyřech kolech Premier League jsou totiž stoprocentní a vedou celou tabulku Premier League!

Tahounem mužstva jsou zejména útočník Calvert-Lewin a nová posila týmu James Rodriguez. A nejspíše to budou poprvé za posledních mnoho let právě Toffees, kteří do derby vstoupí jako favorité, a to i přesto, že jejich soupeř je úřadující mistr Anglie. V tabulce je ovšem pod Evertonem a před reprezentační pauzou podlehl Aston Ville vysoko 2:7...