Američani jsou v Evropě žádaní a o jednoho stojí už i Real Madrid...

Američani jsou v Evropě žádaní a o jednoho stojí už i Real Madrid...

Že Američané neumí hrát fotbal a že je v této zemi populární pouze NFL? Nesmysl! Spojené státy mají v Evropě několik reprezentantů, kteří působí ve velkoklubech, i když většinou pouze krátce. A svého prvního Američana by mohl koupit i Real Madrid.

Ještě před pěti lety by většina fotbalových fanoušků nebyla schopna vyjmenovat nějakého nadprůměrného amerického fotbalistu, dnes jich je ale už několik. Ať už je to Weston McKennie z Juventusu, Christian Pulišič z Chelsea nebo Sergiňo Dest z Barcelony. Jedna fotbalová superstar ale vyrůstá v Borusii Dortmund.

Její jméno je Giovanni Reyna. Loni se přemístil z New Yorku do akademie Borussie Dortmund a letos stihl posbírat první starty za A tým Borussie. A daří se mu natolik, že ve svých sedmnácti letech nastupuje pravidelně a skauti velkoklubů po celém světě v něm vidí velký talent. 

A velký zájem o jeho služby podle všeho projevuje právě Real Madrid, obchodní partner Borussie Dortmund. Za poslední roky dresy obou těchto klubů oblékli hráči jako Achraf Hakimi, Reinier Jesus nebo Nuri Sahin. Právě Giovanni Reyna by se k nim mohl přidat, nebude to ale pro Zidana a spol. vůbec levná záležitost...