Bale má před sebou debut za Tottenham. Son a Bale budou spolu vražední, těší se Mourinho

Bale má před sebou debut za Tottenham. Son a Bale budou spolu vražední, těší se Mourinho

Gareth Bale byl před měsícem na rok zapůjčen z Realu Madrid do Tottenhamu, start za Kohouty si ale zatím od svého návratu nepřipsal. Trenér Spurs José Mourinho ale prozradil, že by se to o víkendu mělo změnit.

Velšský jednatřicetiletý internacionál má už možná nejlepší roky za sebou, Tottenham ale věří, že se mu podaří navázat na výkony ze svého předešlého angažmá právě v tomto klubu, jehož dres oblékal mezi lety 2007 a 2013. Před tím působil v Southamptonu, od té doby patří Realu Madrid.

Na San Bernabeu zažil mnoho úspěchů včetně čtyř vítězství v Lize mistrů, sám Bale rozhodl finále v roce 2018, poslední dvě sezóny po odchodu Cristiana Ronalda to ale bylo hlavně trápení a spory s koučem Zidanem. I proto se Real rozhodl Bala poslat na hostování právě do Tottenhamu, kde to dobře zná. Vinou zranění ale nové číslo 9 v Tottenhamu zatím nenastoupilo.

Zdravotní problémy trápily Bala i v Madridu, nyní by měl být ale hráč zdravý a podle Mourinha je připravený na to zažít druhý debut za Tottenham. "Nastoupí buď už v neděli a nebo v Evropské lize proti Linci. Moc se na něj těšíme, společně se Sonem bude v útoku velmi nebezpečný," prozradil Mourinho.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.