Už žádná překážka pro Evropskou ligu. Hlavně že můžeme hrát doma, oddychl si Hoftych

Už žádná překážka pro Evropskou ligu. Hlavně že můžeme hrát doma, oddychl si Hoftych

Fotbal má sice na dvě ligová kola (nejméně) v Česku stopku, vláda ovšem udělila výjimku všem mezinárodním zápasům. Pražské Spartě a Slovanu Liberec tak nic nebrání k tomu, aby příští týden odehrály své zápasy ve skupině Evropské ligy.

Více si ale oddychl Liberec, jenž má nastoupit doma. Spartě by ve venkovním zápasu nejspíše nikdo nebránil a žádný pochyb o tom, že Letenští své utkání odehrají, nebyl. Liberec se nakonec dočkal výjimky a opatření se jej v případě Europa League taktéž netýkají, ve hře proto bylo několik variant - kontumace, odložení, odehrání zápasu za hranicemi České republiky. 

Nakonec ale zvítězil zdravý rozum a Liberec čeká klasické domácí utkání proti belgickému Gentu. Na ten ale pochopitelně nebudou mít přístup diváci. "Samozřejmě jsme rádi, že se bude hrát doma, na našem stadionu, v našem domácím prostředí. Velká škoda ale je, že u toho nemohou být žádní diváci, kteří by pro nás byli proti favoritovi velkým povzbuzením," nechal se slyšet kouč Slovanu Pavel Hoftych. 

Jako favorit ovšem podle kouče Liberce nastoupí belgická strana. "O Gentu se dá sehnat hodně materiálů, je to kvalitní tým. I když v domácí lize se mu teď až tolik nedaří. Máme možnost sledovat nejen jeho víkendový zápas, ale i z minulých víkendů a z pohárových utkání. Materiálů máme k dispozici dost a budeme se snažit, abychom se na soupeře dobře připravili," komentoval Hoftych formu a kvalitu soupeře.

Duel 1. kola základní skupiny Evropské ligy Liberec - Gent se odehraje ve čtvrtek večer.