Robinho dostal vyhazov. Santos jej přijme zpět, až se obhájí u soudu

Robinho dostal vyhazov. Santos jej přijme zpět, až se obhájí u soudu

Dnes šestatřicetiletý Robinho měl kdysi našlápnuto na skvělou kariéru. Působil v Realu Madrid, Manchesteru City či v AC Milán, po odchodu z Madridu ovšem začal ztrácet pověst nadějného mladíka a nestihl už poté v Anglii ani v Itálii naplnit svůj potenciál.

Za Santos hrál mladý Robinho ještě před přestupem do Realu, krátce zde hostoval z Manchesteru City i z AC Milán. Po odchodu z Milána ještě působil v Číně, Turecku a Brazílii, v roce 2020 se ale opět vrátil "domů" do Santosu. Moc dlouhé angažmá to ale nebylo. Santos totiž spolupráci přerušil kvůli hráčovým vroubkům z minulosti.

V lednu 2013 byl totiž Robinho obviněn ze znásilnění dívky na diskotéce v Miláně. Kauza je dosud stále nevyřešená. Robinho byl sice odsouzen, na rozsudek se ovšem odvolal a dodnes situace nebyla vyřešena. "Rozhodli jsme se přerušit smlouvu uzavřenou 10. října, aby se hráč mohl naplno soustředit na svou obhajobu u soudu v Itálii," rozhodl se proto brazilský klub.

Stále je ale možné, že bude Robinho v týmu Santosu pokračovat. To ale v případě, že soud rozhodne o hráčově nevině. V jiném případě si může autor sta startů za brazilskou reprezentaci hledat nové angažmá.