V záložním týmu jsem ani být neměl, říká Rabušic. Bylo prý super se vrátit do repre

V záložním týmu jsem ani být neměl, říká Rabušic. Bylo prý super se vrátit do repre

Reprezentační kariéru považoval útočník Liberec Michael Rabušic za uzavřenou. Skvělá forma a shoda okolností mu ovšem dovolila připsat si několik minut v utkání na hřišti Skotska. "Opravdu škoda, že se zápas nepovedl bodově, ten zážitek by byl ještě mnohem lepší," nechal se slyšet navrátilec do Liberce.

Právě v Liberci zažíval před sedmi lety nejlepší období své kariéry. Působil poté v Itálii či v Maďarsku a v minulé sezóně působil v Českých Budějovicích, vrátil se ovšem zpět do Slovanu. A úvod sezóny mu vyšel, vstřelil šest branek včetně jednoho hattricku a vzhledem k okolnostem ohledně koronaviru a obměny reprezentačního kádru nakonec dostal reprezentační pozvánku.

„Reprezentaci už jsem asi nečekal. Musíme se ale podívat, za jakých okolností jsem se tam dostal. Kdyby všechno bylo tak, jak má, tak bych tam momentálně nebyl. Ale u útočníka stačí, když dá pár gólů a hned se na něj kouká jinak,“ prozradil jednatřicetiletý forvard pro server iDnes. "Trošku jsem to po tom všem čekal, protože doplnit útok bylo asi nejvíc potřeba. Takže jsem v to doufal a dopadlo to," pokračoval Rabušic.

"Bylo super se do reprezentace zase po dlouhé době podívat. Dá se říct, že se všemi kluky se znám, ale dlouho jsem je neviděl. Jinak hrát za nároďák je úplně o něčem jiném, než za klub. Hrajete za celý národ, pro mě je reprezentace velká čest a podle mě je to pro fotbalistu vrchol," nechal se slyšet tahoun libercké ofenzívy, jenž se může těšit na Evropskou ligu.