Nahradí Hapala další český trenér? Slovenský fotbalový svaz údajně jedná s Vrbou

Nahradí Hapala další český trenér? Slovenský fotbalový svaz údajně jedná s Vrbou

Český trenér Pavel Hapal sice dokázal dát slovenské reprezentaci naději k postupu na mistrovství Evropy, kde ji ještě čeká baráž proti Severnímu Irsku, prohru s Izraelem 2:3 navzdory vedení 2:0 už ale nevydržel. O své místo tak přišel.

V minulosti vedl i pražskou Spartu, od roku 2018 seděl na lavičce slovenské reprezentace. Kroměřížský rodák Hapal sice duel s Izraelem nekoučoval osobně, stejně jako český protějšek Jaroslav Šilhavý musel být v karanténě, na obrat Izraele se tak díval v televizi. O místo však stejně přišel. Nahradit jej ovšem může další Čech.

A konkrétně Pavel Vrba. Nejvíce jej samozřejmě známe z jeho dvou angažmá ve Viktorii Plzeň, kromě toho ale vedl i českou reprezentaci, ruskou Machačkalu a před prvním působením v Plzni vedl i slovenskou Žilinu. Od ledna 2020 vede ambiciózní bulharský Ludogorec Razgrad. Je ovšem jedním z kandidátů na post trenéra Slovenska.

Vrbu si na Slovensku dobře pamatují, s Žilinou totiž vybojoval domácí titul. A proto bude pravděpodobně on favorit na tuhle nelehkou pozici. Nebude možná ale lehké jej z Bulharska odlákat.