Příchod Necida je spíš bonusem navíc, říká kouč Bohemians Klusáček k vyztužení ofenzivy

Příchod Necida je spíš bonusem navíc, říká kouč Bohemians Klusáček k vyztužení ofenzivy
ROZHOVOR

Až se po koronavirové pauze opět rozjede FORTUNA:LIGA, fotbalisté Bohemians do ní vstoupí posíleni o dvě velká ofenzivní jména. Nejprve oznámil svůj návrat ze Sparty Matěj Pulkrab, na kterého navázal ještě věhlasnější útočník, a sice odchovanec Slavie a naposledy hráč nizozemského Haagu Tomáš Necid. Jak se nové akvizice týmu líbí trenérovi klokanů Luďku Klusáčkovi? 

Hráč s tak pestrým fotbalovým životopisem, jaký má Tomáš Necid, nepřichází do Ďolíčku každý den. Co říká na takovou posilu?

Už od začátku sezony jsme avizovali, že prioritou je pro nás získat kvalitu do útoku. No a se závěrem přestupního termínu se nám do ofenzivy povedlo přivést hned dva nové hráče, a to Matěje Pulkraba právě s Tomášem. Věřím, že oba jsou schopní nám hodně pomoci. Jejich statistiky jen potvrzují, že se jedná o gólové typy. A takoví rozhodují zápasy.

Sparťan a slávista v jednom útoku. Jak si tohle sedne?

V tom nevidím žádný problém (s úsměvem). Ostatně Matěje si fanoušci zamilovali už během jara, kdy všem naplno ukázal, s jakým hraje nasazením. Jsem přesvědčen o tom, že něco podobného nastane i u Tomáše.

Máte už jasno v tom, na jaké rozestavení budete po příchodu těchto dvou forvardů nejčastěji sázet?

My naše rozestavení často střídáme, abychom pro soupeře byli hůře čitelní. Takže někdy hrajeme na jednoho útočníka, jindy zase na dva či na variantu s podhroty. Mým úkolem je, aby na hřišti bylo to nejsilnější složení, takže určitě se teď budeme snažit mít Tomáše i Matěje na hřišti co nejvíce.

Upřímně, čekal jste, že se podaří dotáhnout do konce příchody obou těchto střelců?

Musím říct, že Tomášův příchod je spíš bonusem navíc. S ním jsem ani moc nepočítal, o to více ale musím pogratulovat sportovnímu vedení, že se mu podařilo získat takového hráče. Jak jste zmínil už na začátku, takové jméno nepřichází do Ďolíčku každý den.

Neuvažoval jste o tom, že by po těchto příchodech některý ze stávajících útočníků kádr opustil, konkrétně třeba Dávid Puškáč?

Vůbec ne. David si vybojoval místo v sestavě a podává velmi dobré výkony. O jeho odchodu jsme tedy vůbec neuvažovali. Příchody Tomáše s Matějem by mu naopak měly jeho práci ještě usnadnit, neboť teď se ta hlavní pozornost obránců soupeře rozloží na vícero hráčů. A to je pro nás jenom dobře.

Jak vypadá dohoda ohledně Necidova angažování?

Tomáš přišel coby volný hráč poté, co mu vypršela smlouva v nizozemském Haagu. Podepsal tu smlouvu do konce sezony, všichni ale víme, že jeho cílem zůstává dál zahraničí. To mu však v tuto chvíli komplikuje koronavir, takže uvidíme, jak se to bude dále vyvíjet.

Čím jste ho vlastně zlákali právě do Ďolíčku?

To byste se musel zeptat spíše Míry Držmíška (sportovní ředitel). Podle mě má však Bohemka v Česku velmi dobré jméno. Navíc je to klub z Prahy, takže Tomáš nemusí ani nikam dojíždět. Pevně věřím, že se mu tu bude líbit a že on i Matěj pro nás budou velkým posílením.