Koeman by to rád v lednu zkusil na své krajany. Kdo z Oranjes by mohl zamířit na Camp Nou?

Koeman by to rád v lednu zkusil na své krajany. Kdo z Oranjes by mohl zamířit na Camp Nou?

V létě to již vypadalo, že klubový talisman po letech věrné služby opustí Camp Nou. Messi ale nakonec ještě jednu sezónu zůstal, i když se vrátil do týmu plného personálních změn. Nový kouč Barcelony Ronald Koeman by na Camp Nou rád přivedl nové tváře, které by pomohly Barceloně zpět na vrchol a nechaly zapomenout bídné minulé sezóně. Pomoci by mu k tomu mohli i krajané, ale má to malý háček.

Již před novou sezónou Koeman doufal, že přivede Memphise Depaye, který by nahradil Luize Suáreze. Problém byl však ve finančních ztrátách katalánského klubu, které nakonec nedovolily se na přestupovém trhu rozšoupnout. Nizozemský stratég ale doufá, že by se mohlo zadařit v lednu, pokud se situace zlepší.

„Příchod Depaye je stále otevřenou kapitolou. Samozřejmě to v lednu zkusím znovu, protože bych ho tu rád měl. Teď ale nemohu odhadnout, jak na tom v zimě bude finanční situace klubu. To se teprve uvidí,“ nechal se slyšet Koeman, který by nepohrdl také dalším krajanem Wijnaldumem.

Nizozemský záložník je stále ve službách Liverpoolu, kde působí již od roku 2016. Jeho jméno bylo také již v létě spojováno s katalánským gigantem, ale i v tomto případě jednání ztroskotala. „Gini má skvělý smysl pro prostor, dokáže se fantasticky dostat ze středu hřiště, mohl by týmu hodně pomoci. Vinou finanční situace měl ale jeho příchod menší prioritu, než například obránci nebo útočník. Moc bych si však přál, aby tu byl s námi,“ dodal Koeman.