Statistiky Opta z utkání Newcastle - Manchester United

Statistiky Opta z utkání Newcastle - Manchester United

Výkon Manchesteru United ze závěru utkání proti Newcastlu zcela jistě musel manažera Oleho Gunnara Solskjaera uklidnit. Závěrečné střetnutí sobotního programu bylo velmi zajímavé, stejně jako jsou statistiky Opta. 

1659 dní, tak dlouho Bruno Fernandes proměňoval jednu penaltu za druhou. Samozřejmě s nadsázkou. Ve včerejším utkání se ovšem netrefil, poprvé v dresu United po deseti proměněných penaltách v řadě.

Šlo tak o jedenáctou penaltu Bruna Fernandese v krátké době. V tomto ohledu je vskutku napřed, jakýkoliv jiný hráč totiž ve stejném období, tedy od února 2020, střílel maximálně pět penalt.

Výrazně byl vidět Marcus Rashford, který potřetí v kariéře zaznamenal duel, ve kterém byl součástí alespoň tří branek. Poprvé tomu bylo v roce 2016 proti Arsenalu, o dva roky později se stejně zapsal ve střetnutí proti Fulhamu.

Jeden gól si připsal i Aaron Wan-Bissaka, vůbec svůj první v Premier League a první v dresu United. Obránce se stal 116. hráčem, který mohl oslavit gól v dresu Rudých ďáblů.

Vítězství 1:4 se nerodilo vůbec jednoduše, vždyť už v úvodu utkání po vlastní brance Shawa hosté prohrávali. Duel ale otočili a proti Newcastlu předvedli už svůj desátý obrat v Premier League. Proti žádnému jinému týmu tolik duelů svěřenci manažera Oleho Gunnara Solskjaera neotočili. 

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.