Moyes našel v Součkovi svého nového Fellainiho, zaznělo z úst Mourinha

Moyes našel v Součkovi svého nového Fellainiho, zaznělo z úst Mourinha

Tottenham Hotspur ještě v 82. minutě domácího utkání s West Hamem vedl o tři branky a zdálo se, že poklidně kráčí za dalšími třemi body, které by ho udržely na dělené třetí pozici s Liverpoolem.

Kladiváři se však v posledních dvanácti minutách vzepřeli osudu a díky Balbuenovi, vlastňáku Sáncheze a Lanzinimu vyrovnali na konečných 3:3. Manažer Spurs José Mourinho ale po závěrečném hvizdu městského derby nijak extra nasupený nebyl, neboť soupeře, který má v Premier League pouze o bod méně, respektuje.

"Měli jsme se před nimi na pozoru, dobře jsme věděli, proti komu hrajeme. Veřejně musím West Ham pochválit. Hlavně za to, jak věřili až do konce. Měli štěstí, ale zřejmě si ho zasloužili," nechal se slyšet Portugalec s minulostí v Chelsea, Interu, Realu či Portu, který navíc vyzdvihl jedno jméno, a sice Tomáše Součka.

To vše i přesto, že exslávistická "chobotnice" rozhodně nesehrála nejlepší utkání za West Ham. "David Moyes v něm našel svého nového Marouane Fellainiho," doplnil "Special One", který měl belgického středopolaře rád a když operoval na Old Trafford, bývalou hvězdu Evertonu, jíž do divadla snů přivedl právě jeho předchůdce Moyes, stavěl pravidelně v základu.

Sever football.london byl k Součkovi, jemuž udělil známku 6, tentokráte kritičtější. "Vypadal jako hrozba, když vyrazil kupředu. Ale on i Declan Rice to záložníkům Spurs strašlivě otevírali. Ve druhé půli byl lepší, ale nebyl to jeho nejlepší den v barvách Kladivářů," napsal specializovaný portál.

Šestku pak obdržel také o pár let starší krajní bek Vladimír Coufal, který si připsal svůj druhý start v Premier League, v rámci nějž byl namočen u druhé branky svého týmu. "Neměl tušení, jestli má bránit Sona nebo Reguilona, když Spurs útočili. Třetí gól pramenil z jeho nerozhodnosti. Ve druhé půli byl ale dobrý," uzavřel web.

Vydra je v národním mužstvu útočníkem až číslo 6 nebo 7, spíš záskok, překvapil Pivarník