Nejlepší střelci Ekstraklasy? Legia ofenzivně tápe, ale Pekhart se vyhřívá na čele

Nejlepší střelci Ekstraklasy? Legia ofenzivně tápe, ale Pekhart se vyhřívá na čele

Polské Ekstraklase aktuálně vládne její loňský nováček Raków Czestochowa, jehož trikot úspěšně oblékají také stoper Tomáš Petrášek a záložníci Daniel Bartl a Petr Schwarz.

Výrazná česká stopa je k vidění také ve střelecké tabulce celé soutěže, jíž opanuje Tomáš Pekhart z Legie Varšava, jenž dosud přetavil pět startů v šest přesných zásahů.

Mimořádně mu vyšel zejména poslední duel svého týmu proti Zaglebie Lubin, ve kterém při těsné domácí výhře 2:1 zaznamenal obě branky.

Jeho Legia je po pěti odehraných duelech aktuálně sedmá a dosud vstřelila jen sedm gólů, což znamená, že kromě jednatřicetiletého rodáka ze Sušice už se prosadil pouze jeden hráč a jinak nikdo.

Nejbližším pronásledovatelem bývalého hráče Ingolstadtu, AEK Atény či či Las Palmas je o pět let mladší španělský záložník Jesús Jiménez z Górniku Zabrze, jenž je na pěti gólech, s tím, že hned dva dosáhl z pokutových kopů.

To Pekhart, který má za sebou i Bilinskiho, Gutkovskise, Ishaka či Paixaa, dosáhl všech svých branek ze hry.

P.S.: Žebříčku nejlepších asistentů zatím kralují Pedro Tiba z Lechu Poznaň a Sierpina z Podbeskidzie. Oba přihrávali na čtyři trefy svých mužstev.

Střelecká tabulka Ekstraklasy:

 1. Tomáš Pekhart (Legia) - 6
  2. Jesús Jiménez (Górnik) - 5
  3. Kamil Bilinski (Podbeskidzie) - 4
  4. Vladislavs Gutkovskis (Raków) - 4
  5. Mikael Ishak (Lech) - 4
  6. Flávio Paixao (Lechia Gdaňsk) - 4
  7. David Tijanič (Raków) - 4

 

Příchod Necida je spíš bonusem navíc, říká kouč Bohemians Klusáček k vyztužení ofenzivy