Nejbližší soupeř Sparty? Lídr Ligue 1 s nejlepší obranou, který má v útoku Yilmaze i syna George Weaha

Nejbližší soupeř Sparty? Lídr Ligue 1 s nejlepší obranou, který má v útoku Yilmaze i syna George Weaha

Ve čtvrtek večer na sebe v rámci rozjezdu skupinové fáze Evropské ligy narazí vedoucí tým české Fortuna:ligy a aktuální lídr francouzské Ligue 1. Sparta tedy nebude mít cestu za body nikterak snadnou...

Lille OSC Métropole, které má za sebou v tabulce i nabušený Paris Saint-Germain, je spolu s Rennes jediným týmem, který dosud ve francouzské lize nenašel přemožitele.

Tým trenéra Christophe Galtiera, jenž sedí na lavičce necelé tři roky, navíc v úvodních sedmi kolech inkasoval pouhé dvě branky, což je nejlepší defenzivní bilance ze všech dvaceti celků.

Velký podíl na tom má pětadvacetiletá jednička Mike Maignan, který má na kontě dva francouzské tituly ze své éry v pařížském Parku princů a klubovou jedničkou mužstva ze stadionu Pierrea Mauroye pro více než 50 tisíc diváků je čtvrtým rokem.

Na souboj s letenským "S" se trojnásobný mistr země naladil snadnou domácí výhrou nad Racingem Lens (4:0), o kterou se postarali střelci Yilmaz, Bamba, Ikoné a Yazici.

Právě pětatřicetiletý ofenzivní veterán z Turecka Burak Yilmaz, pro nějž jde po spoustě branek za Besiktas, Trabzonspor i Galatasaray o premiérovou zahraniční štaci, je společně s o jedenáct let mladším forvardem Jonathanem Bambou aktuálně největší hrozbou Lille. Oba se zatím v lize střelecky prosadili třikrát.

V kádru je navíc i dvacetiletý syn bývalého nejlepšího fotbalisty světa George Weaha Timothy Weah, jenž má za sebou minulost v Paris Saint-Germain i Celtiku a na současné francouzské adrese začíná vystrkovat růžky jako náhradník.

Patnáct nejhodnotnějších českých gólmanů operujících mimo rodnou hroudu

Ligue 1 - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.