Poslední hodiny Chovance v čele komise rozhodčích? V korupční kauze plave i jméno sparťanské legendy

Poslední hodiny Chovance v čele komise rozhodčích? V korupční kauze plave i jméno sparťanské legendy

V korupční kauze kolem zápasů ve druhé a třetí lize figuruje také jméno přesedy komise rozhodčích FA ČR Jozefa Chovance, jenž měl po setkání s dalším obviněným Romanem Rogozem změnil delegaci rozhodčích na květnový zápas Vyšehradu s Líšní. 

Zápas měla původně řídit trojice Ondřej Cieslar, Vít Melichar a Dan Vodrážka. Po schůzce byli staženi a místo nich delegováni Jan Cihlář s asistenty Pavlem Vlasjukem a Petrem Klupákem, kteří podle vyšetřovatelů dostali za ovlivnění výsledku ve prospěch Vyšehradu od Rogoze 150 tisíc korun. Duel skončil 1:1 a sudí peníze vrátili.

"Rogoz jako sportovní ředitel FC Slavoj Vyšehrad na schůzce konané na stadionu Evžena Rošického v Praze ovlivnil prostřednictvím Jozefa Chovance, předsedy Komise rozhodčích FAČR, změnu původně na uvedený zápas nominovaných rozhodčích na jím předem vybraného hlavního rozhodčího," citoval server lidovky.cz část obvinění.

Vedení Vyšehradu se od Rogozovy činnosti distancovalo. "Rád bych se vyjádřil, že s ohledem na současnou kauzu, týkající se vyšetřování, ve kterém je uvedena souvislost s FC Slavoj Vyšehrad: distancujeme se od jakýchkoli obvinění, související s vyšetřovanou činností pana Romana Rogoze," uvedl na facebooku předseda představenstva klubu Jaroslav Klíma.

FAČR kvůli aféře svolala na pondělní odpoledne mimořádné zasedání výkonného výboru. Chovanec může být odvolán.

Berbr zatčen – velká šance pro český fotbal! Ovšem s ním musejí odejít i všichni jeho nohsledi