Granečný: Trenér říká, že vypadám pořád líp. Že mám i víc síly, než když jsem do Emmenu přišel

Granečný: Trenér říká, že vypadám pořád líp. Že mám i víc síly, než když jsem do Emmenu přišel

Mládežnický reprezentant Česka a majetek Baníku Ostrava v jedné osobě Denis Granečný (22) operuje od léta na severovýchodě Nizozemska, kde je zapůjčen v tamním Emmenu, jemuž patří po pěti kolech Eredivisie patnáctá pozice.

V nizozemské lize si doposud připsal jeden start a to na půdě PSV Eindhoven, kde si zahrál posledních deset minut. "Zažil jsem trochu šok, protože jsem nevěděl, že půjdu na trávník. Říkal jsem si před zápasem, že by bylo krásné zahrát si na tak velkém stadionu a proti velkému týmu. Bylo to super, byť jsem nastoupil až na posledních deset minut," ozřejmil v interview pro sport.cz Granečný.

Jak se liší tréninkové jednotky v zemi tulipánů od těch na Bazalech či na Střeleckém ostrově, kde byl zapůjčen předtím? "Je to tady všechno rychlejší, a hlavně hodně kombinační. Ale na tréninkové tempo si už začínám zvykat. Je malinko větší, než jsem znal z Česka. Na hlavním hřišti máme položenou umělou trávu, takže hra je ještě rychlejší než na trávě. Zázemí je jinak kvělé. Sraz máme vždycky na stadionu, denně trénujeme na hlavním hřišti, kde je ona umělka. Máme tam i posilovnu, je sice menší, ale před stadionem je obrovské fitko, kam chodí kluci třeba po zápase. Vedle něj je taky bazén," dodal na sport.cz mladík.

Adaptovat se na nizozemský fotbal bylo podle jeho slov dost složité. "První dva tři týdny jsem nevěděl, co na hřišti dělat. Ale teď už jsem si docela zvykl. Nedávno se se mnou bavil trenér Lukkien a tvrdil, že vypadám pořád líp. Že mám i víc síly, než když jsem do Emmenu přišel. Jsem jenom rád. Musím říct, že se mi tam fakt líbí," pokračoval na sport.cz ostravský odchovanec, jemuž imponuje komunikace realizačního týmu. "Nemůžu si ho vynachválit. Super trenér, který ví, co chce hrát. Jak jsem říkal, snažíme se hrát kombinačně po zemi a tréninky jsou na styl zaměřené. Je skvělé, že se kouč baví se všemi, i s hráči, co nehrají. Trenérů je tam víc a mluví s námi vždycky dva tři lidi. Třeba v Baníku za trenéra Páníka se mnou vůbec nikdo nemluvil. Nevěděl jsem, co a jak. Tohle je lepší, člověk aspoň ví, na čem je," zaznělo z úst Granečného, který se dorozumívává anglicky.

Rozjezd ligy však přinesl jen tři remízy a dvě porážky. "Určitě jsme chtěli být v tabulce výš než na čtrnáctém místě, ale kvalitou při utkáních na výhry určitě máme. V řadě zápasů máme větší držení míče než soupeř. Kombinujeme, snažíme se hlídat výsledek. Akorát se nám zatím nedařilo výsledkově," uzavřel na sport.cz defenzivně laděný fotbalista, který se momentálně připravuje na výjezd do Heerenveenu.

Malík jako tchoř z bajky po sovětské okupaci v roce 1968: „Zůstaneme tu, dokud ten smrad nevyženeme“