Obr Holý sbírá čistá konta i v Ipswichi: Klidně můžeme hrát o postup do Championship

Obr Holý sbírá čistá konta i v Ipswichi: Klidně můžeme hrát o postup do Championship

League One, což je třetí nejvyšší soutěž v Anglii, momentálně vládne Ipswich Town, který má za sebou Hull City, Lincoln City, Peterborough i Sunderland.

Svůj podíl na tom má i nejvyšší hráč na ostrovech Tomáš Holý (28), jenž v úvodních šesti kolech inkasoval pouze dvakrát a jeho konto zdobí k tomuto datu hned čtyři čistá konta.

"Pořád jsme jen na začátku, je před námi ještě hodně dlouhá cesta, ale věřím, že s fotbalem, který momentálně předvádíme klidně můžeme hrát o postup do Championship, což je jednoznačně náš cíl," přiznal na webu sport.cz V Suffolku přebývající rodák z Rychnova nad Kněžnou.

Čtyři výhry z celkových pěti mimochodem přišly po výsledku 2:0. "Asi nám je tenhle výsledek souzený. Pokud nám tenhle výsledek vydrží až do konce sezony, určitě se zlobit nebudu," podotkl sportem.cz citovaný Holý, jehož individuálním cílem pro zbytek ročníku 2020/2021 bude dvacet udržených nul.

V dalších čtrnácti dnech však bude jeho tým z Portman Road pořádně prověřen - čeká ho totiž pět duelů. "Máme teď nabitý program, poctivé anglické týdny, ale doufám, že budeme pokračovat ve stejných výkonech. Kádr na to máme dost široký a velmi kvalitní, tak věřím, že to zvládneme," uzavřel na serveru sport.cz někdejší strážce svatyně Gillinghamu, jenž si na české půdě zachytal za rezervu Sparty, Vlašim, Viktorii Žižkov i Zlín.

První nelehký test přijde již v úterý na půdě Doncasteru Rovers, který je sedmý s šestibodovou ztrátou na Ipsiwch.

Zaměstnavatel Coufala se Součkem je bohatší o křídelníka, který zářil v Championship