Hájkova situace se otočila: Kouč Vitesse je se mnou spokojený, tvrdil, že je ze mě příjemně překvapený

Hájkova situace se otočila: Kouč Vitesse je se mnou spokojený, tvrdil, že je ze mě příjemně překvapený

Tomáš Hájek (28) si musel na svou šanci ve Vitesse Arnhem počkat hodně dlouho. V ročníku 2019/2020 si na konto nepřipsal ani minutu a všech 25 duelů až do ukončení soutěže sledoval z lavičky náhradníků.

Byť se někdejší stoper Plzně, Karviné, Hradce Králové, Mladé Boleslavi či Zlína odebral do země tulipánů před rokem a čtvrt, v základu se začal objevovat pravidelně až v posledních týdnech a od druhého kola se ho týká základní jedenáctka. Kdy přesně došlo v jeho situaci k obratu? "V létě přišel nový německý trenér Thomas Letch, s ním nový náboj. Musím říct, že je skvělý, opravdu férový. Řekl mi na rovinu, že se mnou počítá. Jestli budu hrát nebo ne, to už samozřejmě záleží na mně a dalších okolnostech," uvedl v interview pro isport.blesk.cz ostřílený zadák.

V lepší pozici možná mohl být i dříve, ale nestalo se tak. "Dobře jsem se cítil i minulý rok. Akorát jsem nehrával. Takový je fotbal. Někdo vás chce a pak se s vámi ten člověk víceméně ani nebaví. Tak to prostě bylo. Jako každý jiný jsem s tím bojoval. V těch chvílích mi pomohla rodina. Říkal jsem si: Panebože, pořád můžu dělat pro mě tu nejlepší práci na světě. Musel jsem čekat. Po Novém roce jsem byl nemocný, vypadl jsem z toho. Vše bylo hektické a v březnu to celé skončilo," připomněl koronavirovou krizi střední obránce.

I když více méně ztratil rok, prvního roku v zahraničí nelituje. "Říkal jsem si, že budu trpělivý. Přišel jsem přece jen do nové země. Ale po roce už jsem dal jasně najevo, že když to tak půjde dál, budu chtít jít pryč. Klub mi oznámil, že se mnou počítá. Vyměnil se nejen trenér, ale i sportovní ředitel. Všechno jsou to upřímní lidé. S koučem jsme se bavili otevřeně, říkal, že je se mnou spokojený. Tvrdil, že je ze mě příjemně překvapený. Daří se a momentálně nemá důvod nic měnit," objasnil na iSport.cz Hájek, jenž to má do Amsterdamu i Rotterdamu hodinu cesty.

OBR HOLÝ SBÍRÁ ČISTÁ KONTA I V IPSWICHI: KLIDNĚ MŮŽEME HRÁT O POSTUP DO CHAMPIONSHIP

Do sestavy rozjetého týmu z Eredivisie mu přitom pomohly problémy kolegů. "Jeden stoper byl pozitivní. Neměl správné výsledky testů. Místo něj jsem naskočil já. Naposledy proti Den Haagu jsme hráli spolu. Ten druhý stoper pro změnu onemocněl na repre srazu. Pořád se to točí. Teď všechno obětuju tomu, abych neskončil nakažený já. Člověk vypadne na dva týdny. Ztratíte třeba jen dva zápasy, ale pak se do sestavy vůbec nemusíte vrátit. Hraju i díky tomu, že jsem zdravý. Člověk má v této době větší strach, aby se nenakazil, než o nějaké zranění. Tak to bohužel je," pokračoval ve Sportu kolega Bera či Bazoera, jehož celek hraje na tři obránce.

Vitesse je aktuálně spolu s Ajaxem druhé o bod za vedoucím PSV. "Myslím, že ambice jsou ty nejvyšší. Chceme být do pátého šestého místa, odkud se dají hrát evropské poháry. Hodně lidí v okolí, co se zajímá o fotbal, mi říká, že po deseti letech hrajeme výborný fotbal. Jsou z toho mile překvapení a věří, že se zase něco většího podaří," zaznělo z úst Hájka, jehož citoval Deník Sport.

Ten se zpět do rodné země hned tak nepohrne. Tím spíš, že ho váže k současné adrese kontrakt až do roku 2022. "Chtěl bych se tady udržet co nejdéle. Prioritou je zůstat ve Vitesse. Když mi za dva roky řeknou, že mám jít, rád bych pokračoval někde jinde v Holandsku. Do Česka mě nic netáhne. Nepotřebuju tam jezdit každou repre pauzu jako někteří jiní kluci. Moje zázemí je tady. Se zbytkem rodiny si zatelefonujeme. Až bude situace zase normální, můžou za námi kdykoliv přijet," uzavřel ve Sportu defenzivní specialista klubu ze stadionu GelreDome, jenž se momentálně připravuje na víkendový střet s Eindhovenem.

Gebre Selassie v létě opustí Brémy: Nechci končit tak, že bych měl problém si doma kopnout se svými kluky