Fati byl v médiích rasisticky osočen. Vracíme se o padesát let zpět, zlobí se Lineker

Fati byl v médiích rasisticky osočen. Vracíme se o padesát let zpět, zlobí se Lineker

Zázračné dítě světového fotbalu prožilo rozporuplný večer. Nejprve golem přispěl k demolici Ferencvárose Budapešť (5:1), více se však rozebírala kontroverzní slovo novináře Španělského deníku ABC, která byla na Fatiho adresu.

Ansu Fati byl opět k nezastavení. Sedmnáctiletý megatalent Barcelony skoroval ve včerejším zápasu s Ferencvárosem Budapešť (5:1) a nejeden novinář o něm opět musel ztratil slovo. Naneštěstí i ve velmi kontroverzním kontextu.

Ve sloupku novináře Salvadora Sostrese ze Španělského deníku ABC se objevilo přirovnání k černému lupiči. "Ansu (Fati) v plném běhu je jako gazela, jako velmi mladý černošský zlodějíček, kterého najednou vidíte pobíhat po Paseo de Gracia (ulici v Barceloně) a u toho křikem varuje ostatní zlodějíčky, že přijíždí městská policie," utrousil autor.

Reakce na sebe nenechala dlouho čekat.

"Vracíme se tímto o padesát let zpět," neváhal zkritizovat jednání novináře bývalý skvělý hráč Gary Lineker. Autor třaskavého článku Salvadora Sostres se snažil později svá slova uvést na pravou míru, když připomněl, že se snažil vyzdivihnout "krásu Ansuova pohybu". Příběh si, ale již žil vlastním životem.

Převážně pravicově orientovaný deník ABC se jal veřejné omluvy a ke kritikům článku se přidal například i spoluhráč Antoine Griezmann. Zkrátka jeden velký přešlap.