Hamšík už se do Číny nevrátil a čas do baráže tráví na Slovensku. Proč netrénuje se Slovanem?

Hamšík už se do Číny nevrátil a čas do baráže tráví na Slovensku. Proč netrénuje se Slovanem?

Velezkušený slovenský záložník Marek Hamšík se po říjnových reprezentačních kláních nevrátil do Číny, ale rozhodl se setrvat v rodné zemi.

Právě zde se nyní individuálně připravuje na další důležitá vystoupení národního mužstva, které přijdou na řadu v listopadu.

Dvanáctý listopadový den totiž jakožto kapitán povede slovenský výběr ve finále baráže o Euro na půdě Severního Irska...

Jaký je důvod dotyčného kroku? "Kdybych se vrátil do Číny, musel bych jít do dvoutýdenní karantény. Přímo z hotelového pokoje, bez fotbalového tréninku bych nemohl hrát zápas. Teoreticky bych mohl absolvovat pouze jedno utkání Ta-lienu, takže jsem zůstat doma," ozřejmila na webu sport.sk legenda Neapole.

I když se dle vlastních slov mohl připravovat i na klubové úrovni (tipovali bychom to na Slovan Bratislava, jehož je odchovancem), Hamšík se nakonec připravuje sám jen s osobním koučem Richardem Kapustíkem.

"Střídám mou posilovnu a fotbalové hřiště s jízdou na kole. Původně jsem plánoval trénovat i s jedním týmem, ale nakonec jsem se rozhodl, že budu v bublině. Chci maximálně dodržet dané předpisy a být co nejlépe připraven," vzkázal třiatřicetiletý Hamšík, jehož slova zazněla na sport.sk.

Po svém loňském příchodu do Číny, kde se živí fotbalem také Bakambu, Arnautovič, Teixeira, Pellé, Hulk, Fellaini, nebo Oscar, absolvoval Hamšík již 42 ligových duelů a v barvách Dalianu Pro si připsal čtyři přesné zásahy.

Barcelona - Real, Manchester United - Chelsea, West Ham - City, Dortmund - Schalke!