Angažmá v PSG? Nudná každodenní rutina! Silva si působení v Chelsea pochvaluje

Angažmá v PSG? Nudná každodenní rutina! Silva si působení v Chelsea pochvaluje

Thiago Silva má za sebou dvě povedená angažmá v AC Milán a v Paris Saint-Germain. Ve svých skoro šestatřiceti letech se ale rozhodl pro další velkou výzvu a podepsal smlouvu v anglickém prvoligovém klubu Chelsea. 

Jak ale hodnotí angažmá v Premier League? A v čem je jiné než předchozí působení ve Francii a v Anglii? Zejména v Paris Saint-Germain měl Thiago Silva velké šance k zisku francouzského titulu, v Paříži vyhrál Ligue 1 ve všech sezónách kromě jedné. Chelsea ale rozhodně není takový hegemon Premier League jako byla právě Paříž.

Dalo by se s nadsázkou říct, že působení v Paříži byla každodenní rutina. A skoro to tak i vypadalo, téměř každoroční mistrovský titul, úspěchy v domácích pohárech, ale vypadnutí v Lize mistrů. V poslední sezóně za Paris Saint-Germain se Silva a spol. dostali až do finále, tam ale podlehli Bayernu Mnichov 0:1.

"V Paříži na nás byl velký tlak, každý týden se od nás očekávalo vysoké vítězství. Byla to v podstatě rutina. V Chelsea je to úplně jiné, angažmá v Premier League je pro mě velká výzva," nechal se slyšet legendární obránce, jehož veřejnost často považuje za jednoho z nejlepších své generace.

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.