Everton hlásí první ligovou ztrátu, Vardy se stal katem Arsenalu

Páteční předehrávka kola Premier League nabídla zajímavý duel dvou outsiderů, většina utkání se ale odehraje až o víkendu. V sobotu šel do akce i West Ham a Manchester City, na programu byl ale i šlágr Manchester United - Chelsea a představit se stihl i mistr z Liverpoolu.

Leeds i Aston Villa se v tabulce Premier League vyskytují zatím nečekaně vysoko, na hřišti to ale moc nebylo vidět. Leeds vyhráli 3:0 díky hattricku útočníka Bamforda. Liga pokračovala v sobotu, kdy West Ham doma remizoval senzačně s Manchesterem City 1:1. Celých 90 minut odehráli oba čeští reprezentanti Vladimír Coufal a Tomáš Souček.

Večer se pak odehrál šlágr kola mezi Manchesterem United a Chelsea, žádné gólové hody se ale nekonaly, utkání skončilo 0:0. Liverpool zvládl duel proti Sheffieldu, přestože doma prohrával. Na proměněnou penaltu hostí ovšem Reds zareagovali góly Firmina a Joty a dotáhli se tak v čele ligy na první tým a historického rivala Everton.

Everton v šestém kole okusil hořkost porážky, když nestačil na Southampton a venku mu podlehl 2:0. Domácí zaznamenali obě trefy již v první půli, kdy se střelecky prosadili Ward-Prowse a Adams. Arsenal neuhájil svou baštu a nakonec musel skousnout hořkost porážky, kterou jim připravil deset minut před koncem kanonýr Lišek Vardy.