Ramos rozhodl El Clasico, Real je opět v čele ligy! Vaclík se vrátil do branky Sevilly, Atletico vyhrálo

Kolo španělské La Ligy, které se soustředí hlavně na sobotní El Clasico, začalo už páteční předehrávkou Elche s Valencií. V samotném největším fotbalovém zápase světa poté na hřišti Barcelony zvítězil Real Madrid. Sevilla se poté představila proti Eibaru i s Tomášem Vaclíkem. Tři body si stejně jako Real připsalo i Atletico.

Valencia je letos ve špatné formě a potvrdila to i na hřišti Elche, kterému se letos nečekaně daří. Netopýři nezvládli první poločas a soupeři podlehli 1:2. El Clasico v sobotu na Camp Nou bez diváků začalo velmi dramaticky, skóre totiž otevřel hostující Federico Valverde, v 9. minutě už ovšem zásluhou Ansu Fatiho bylo srovnáno na 1:1.

Další branky už ovšem padaly pouze do sítě domácích. V 62. minutě proměnil penaltu Sergio Ramos a pojistný třetí gól vstřelil před posledním hvizdem Luka Modrič. Real Madrid tak prolomil bídnou formu, porazil největšího rivala a vrátil se do čela La Ligy.

Osasuna později zdolala Athletic Bilbao 0:1, Sevilla pak stejným výsledkem doma podlehla Eibaru. Jediný gól utkání inkasoval český reprezentační brankář Tomáš Vaclík, jenž v La Lize nastoupil po dlouhé době. Sevilla jakožto favorit na horní pozice v La Lize ovšem potřetí za sebou nevyhrála a tým tak provází herní i výsledková krize.

Atletico Madrid si po výprasku v Lize mistrů s Bayernem spravilo náladu, díky brankám Llorenteho a Suaréze totiž zvítězilo nad Realem Betis 2:0.