Dortmund zvládl derby proti Schalke, Lewandowski hattrickem zničil Frankfurt

Stuttgart v předehrávce bundesligového kola porazil Kolín nad Rýnem 1:1. Liga pokračovala v sobotu, kdy šel do akce i mistrovský Bayern Mnichov, Lipsko či Borussia Mönchengladbach. Večer pak bylo na programu největší německé derby mezi Borusií Dortmund a Schalke 04.

Stuttgart šel do vedení už v 1. minutě, kdy se trefil Mangala, Kolín však z penatly ve 23. minutě skóre vyrovnal. Další branky už v utkání nepadly a body se proto ve Stuttgartu dělily. Bayern poté doma rozdrtil Frankfurt 5:0, hattrickem se neblýskl nikdo jiný než kanonýr Robert Lewandowski, trefil se ale i mladík Musiala či Sané.

Mohuč doma navzdory dvěma brankám od Matety podlehla Borusii Mönchengladbach, Red Bull Lipsko doma díky vítězné penaltě Sabitzera porazilo Herthu Berlín 2:1. Další berlínský tým, Union, doma remizoval s Freiburgem 1:1. Borussia Dortmund v rámci Revierderby porazila Schalke, mezi střelce se zapsali Akanji, Haaland a Hummels.