Rozsudek soudu? Zasmáli jsme se tomu, říká Hašek starší. Věděli jsme to už dva měsíce

Rozsudek soudu? Zasmáli jsme se tomu, říká Hašek starší. Věděli jsme to už dva měsíce

Fotbalová liga je přerušena a českou fotbalovou veřejností opět hýbe kauza Martina Haška mladšího v souvislosti s konfliktem s pražskou Spartou. Soud rozhodl, že hráč musí svému bývalému zaměstnavateli zaplatit 22 milionů.

Sparta před rokem odmítla Haška prodat do Izraele, hráč proto odmítl odjet na soustředění a následně byl přeřazen do B týmu, poté ale ve Spartě podal výpověď a věc se řešila soudně. Ten rozhodl ve prospěch Sparty, Haškova advokátka už ale plánuje odvolání k vyššímu soudu a věc tak čeká ještě další rozuzlení.

Rodinu Martina Haška, konkrétně jeho otce trenéra Martina Haška staršího, ale rozsudek nepřekvapil. "Znal jsem jej už dva měsíce, nepřekvapilo nás to. Akorát jsme se tomu doma zasmáli," prozradil bratr hokejového brankáře Dominika Haška a bývalý šéf Bohemians 1905 nebo Sparty. 

"Rozsudek není pravomocný, stejně to skončí u mezinárodní sportovní arbitráže, kde máme důvěru v nestrannost orgánu. Věříme, že někde na světě snad spravedlnost bude," pokračoval trenér. "A odvolání má být podle FIFA pro hráče zadarmo. Martin od března nebere plat, ale musí uhradit jedno procento ze žalované částky, když se chce odvolat. Z čeho to má platit? U nás je zkrátka omezený přístup ke spravedlnosti pro hráče,“ prozradil Hašek.

 

 

Česká liga - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.