Proč Sarri v Juventusu neuspěl? Pjanič zná odpověď

Proč Sarri v Juventusu neuspěl? Pjanič zná odpověď

Antonio Conte a Massimilliano Allegri vytvořili v Juventusu novou veleúspěšnou éru, kdy Stará dáma získala devětkrát Scudetto. Allegri ovšem v roce 2019 kvůli neúspěchům v Lize mistrů na lavičce turínského giganta skončil a na lavičce jej nahradil Maurizio Sarri.

Sarri ovšem na úspěchy svých předchůdcu nenavázal. Ligový titul se mu tedy obhájit podařilo, Juventus ale v Serii A nedominoval tak jako dříve a navíc se narozdíl od Allegriho nedokázal dostat ani do čtvrtfinále Ligy mistrů, vypadl totiž už v osmifinále s outsiderem z Lyonu. 

Ihned po vyřazení byl Sarri z Juventusu vyhozen a na lavičce jej trochu nečekaně nahradil nezkušený Andrea Pirlo. Je otázkou, zda se Juventus pod jeho vedením zvedne, zatím neodkoučoval dostatečné množství zápasů, aby se to dalo hodnotit. Proč ale Sarri narozdíl od svých předchůdců Conteho a Allegriho neuspěl?

Podle Miralema Pjaniče, záložníka, který z Juventusu odešel v létě stejně jako Sarri, to byla důvěra. Sarri zkrátka ve fotbale není takové jméno jako Allegri nebo Conte a podle nynějšího záložníka Barcelony si v kabině nedokázal zjednat respekt a vybudovat důvěru. Starou dámu pod vedením Pirla čeká příští týden duel právě s Barcelonou, za kterou nyní nastupuje Pjanič. Juventusu však nepomůže Cristiano Ronaldo, jenž má Covid 19.

Serie A - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.