Fotbalová superliga? Zabilo by to fotbal, tvrdí legendární útočník Milána

Fotbalová superliga? Zabilo by to fotbal, tvrdí legendární útočník Milána

Často se ve fotbale hovoří o nahrazení Ligy mistrů a nejlepších lig jakousi superligou, která by se hrála každý týden jako klasická liga a účastnily jí se nejlepší fotbalové kluby v Evropě jako Real Madrid, Barcelona, Liverpool, Manchester City, Juventus, Bayern Mnichov, Paris Saint-Germain a další.

Tento nápad se zatím jeví jako sci-fi, dříve se ale nevěřilo ani v projekt Euro 2020 (respektive 2021), který se uskuteční v podstatě v celé Evropě nebo v Ligu národů. Nejspíše to není na pořadu dne, je ale možné, že někdy takovou superligu uvidíme? 

Možné to asi je, ale legendární útočník AC Milán a Chelsea a nynější trenér ukrajinské reprezentace Andrij Ševčenko se domnívá, že by to bylo pouze na škodu. "Zabilo by to takový fotbal, jaký dnes známe. Prosperovala by pouze elita," domnívá se Ševčenko. Pro týmy jako Real Madrid či Manchester City by to jistě ekonomicky výhodné bylo, možná i herně, ostatní země by na tom ale nevydělaly.

Konkrétní koncepce superligy samozřejmě zatím známá není, dá se ale očekávat, že by pro týmy jako je třeba Slavia určitě nebyla tak výhodná jako třeba Liga mistrů. "Země jako Ukrajina by na to doplatily. Měli bychom se soustředit na rozvoj fotbalu pro všechny," uvedl bývalý kanonýr Ševčenko pro server football-italia.net.