Jedenáct měsíců a vyhazov! Vrba neustál krizi a v Bulharsku končí

Jedenáct měsíců a vyhazov! Vrba neustál krizi a v Bulharsku končí

Pavel Vrba, jenž loni v zimě odešel z Viktorie Plzeň trénovat bulharský Ludogorets Razgrad, je opět bez angažmá. Jeho tým vstoupil do sezóny levou nohou a po prohře s Antverpami v Evropské lize to odnesl právě český kouč.

Ten si tak může hledat nové angažmá. Ludogorets je momentálně v bulharské lize druhý za Plovdivem, ambice klubu jsou však jednoznačně ligový titul. Razgradský tým se navíc letos nekvalifikoval do Ligy mistrů a účast ve skupině Evropské ligy, kde na úvod skupinové fáze tým podlehl Antverpám, není pro bohaté majitele dostatečný výsledek.

Vrba tak přišel o své čtvrté zahraniční angažmá. V minulosti koučoval slovenské týmy Žilinu a Púchov a ruský tým Anži Machačkala. Nejznámější je ovšem ze svých dvou působení ve Viktorii Plzeň a z angažmá u české fotbalové reprezentace. Bez práce by Vrba ovšem dlouho zůstat nemusel, jedno prestižní místo se totiž uvolnilo.

Ze slovenské reprezentace byl totiž vyhozen jiný český trenér, Pavel Hapal, a ihned se začalo spekulovat o tom, že by Vrba slovenskou reprezentaci mohl převzít. Poté, co někdejší šéf Plzně byl odejit z Bulharska, je tak jeho angažmá u reprezentace Slovenska mnohem reálnější.