Coufal a Souček dále udivují Anglii. Takové hráče jsme potřebovali, říká nejlepší hráč týmu Rice

Coufal a Souček dále udivují Anglii. Takové hráče jsme potřebovali, říká nejlepší hráč týmu Rice

Když v zimě Tomáš Souček přestupoval ze Slavie Praha do West Hamu United, málokdo v Anglii tušil, že se bude jednat o takový klenot. Ještě méně se ale tušilo to, že v jeho šlépějích půjde i obránce Vladimír Coufal, jenž Kladiváře posílil v létě.

Souček a Coufal spolu se Slavií hráli jarní část Evropské ligy, kde došli až do čtvrtfinále, a zahráli si i Ligu mistrů proti Barceloně, Dortmundu či Interu Milán. Souček poté odešel do Anglie, Coufal ještě dokončil se Slavií sezónu, kde obhájil ligový titul, poté ovšem stejně jako Souček vyslyšel lákání West Hamu United a z dvou hvězd české reprezentace se opět stali spoluhráči.

Oba nyní v Anglii září více, než se od nich čekalo. Souček patřil už na jaře k nejlepším záložníkům v lize a do společnosti Wan-Bissaky či Alexandra-Arnolda se nyní dostává Coufal. West Hamu se letos daří a v posledním zápase proti Manchesteru City, který skončil remízou 1:1, což je pro West Ham jistě příjemný výsledek, byl dokonce zvolen nejlepším hráčem zápasu.

„Máme v týmu skvělou atmosféru a věříme, že můžeme proti týmům, jako jsou City, hrát a být úspěšní. Je fajn být v tabulce nad City, snad to vydrží co nejdéle,“ raduje se český záložník Tomáš Souček. A jeho kvality si pochvaluje i Declan Rice, podle veřejnosti nejlepší hráč West Hamu a jeho parťák v záloze. „Hraje se mi s ním skvěle,“ přiznal.

Ten byl ohodnocen číslem 6,8, což je velmi slušný výkon. Nejlépe byl na tom na straně Kladivářů ale právě Coufal s hodnocením 7,4. Za Manchester City pak byl mužem zápasu Phil Foden s hodnocením 7,7. 

Premier League - STATISTIKY

Rozsáhlé klubové a hráčské statistiky spolu s podrobnými tabulkami naleznete zde.